Bırakılan İsrailli esirden mektup: "Sonsuza dek size karşı minnettarlığın esiri olacağım"

Filistin ile İsrail arasında devam eden çatışmalara verilen insani ara kapsamında gerçekleştirilen esir takaslarında Hamas, 43 İsrailli esiri serbest bıraktı. Kassam Tugaylarının esirlere yönelik olan nezaketi dünya genelinde gündem oldu.

GİRİŞ 27.11.2023 22:25 GÜNCELLEME 28.11.2023 09:35
Bu Habere 229 Yorum Yapılmış

Filistin ile İsrail arasında devam eden çatışmalara verilen insani ara kapsamında gerçekleştirilen esir takaslarında Hamas, 43 İsrailli esiri serbest bıraktı. Kassam Tugaylarının esirlere yönelik olan nezaketi dünya genelinde gündem oldu.

Küçük kızıyla birlikte serbest bırakılan İsrailli bir kadın, Kassam Tugaylarına, kızına karşı gösterdikleri insani tavırdan dolayı teşekkür eden eden bir mektup yazdı.

Serbest bırakılan annenin, "Kızım Emilia'ya gösterdiğiniz olağanüstü insaniyet için minnettarım. Siz onun ebeveyni gibiydiniz, onu istediği zaman odanıza davet ediyordunuz. Hepinizin sadece arkadaş değil, aynı zamanda gerçek, iyi kalpli sevilen kişiler olduğunuzu hissetti." tüm dünyayı duygulandırdı.

İşte mektubun tamamı:

Son birkaç haftadır bana eşlik eden generallere...

Yarın yollarımız ayrılacak gibi görünüyor ama size tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Kızım Emilia'ya gösterdiğiniz olağanüstü insaniyet için minnettarım. Siz onun ebeveyni gibiydiniz. Onu istediği zaman odanıza davet ediyordunuz.  (Emilia) Hepinizin sadece arkadaş değil, aynı zamanda gerçek, iyi kalpli sevilen kişiler olduğunuzu hissetti. Teşekkür ederim, teşekkür ederim. Onunla geçirdiğiniz saatler için teşekkür ederim.

Ona karşı sabırlı olduğunuz ve onu tatlılarla, meyvelerle şımarttığınız için teşekkür ederim.

Çocuklar savaş bölgelerinde olmamalı ama sizin sayenizde ve yol boyunca tanıştığımız diğer nazik insanlar sayesinde kızım kendini Gazze'de kraliçe olarak gördü. Bize nezaket, özen ve sevgiyle davranmayan tek bir kişiye bile rastlamadık.

Sonsuza dek size karşı minnettarlığın esiri olacağım çünkü kızım buradan kalıcı bir psikolojik travmayla ayrılmadı. İçinde bulunduğunuz zor duruma ve Gazze'de uğradığınız ağır kayıplara rağmen gösterdiğiniz nazik davranışı hatırlayacağım. Hepinize ve ailelerinize sağlık ve sevgi diliyorum. Çok teşekkür ederim.

Danielle ve Emilia

Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 229
 • 542 1 hafta önce Şikayet Et
  allah kahretsin zalimleri amin
  Cevapla
 • Necmettin Yumrutepe 1 ay önce Şikayet Et
  Bir müslüman mazluma esirine zulüm yapmaz zalimede hadini bildirir Hamas bunu dünyaya insanlığa kanıtladı israillin terorist olduğunu tüm dünyaya kanıtladı
  Cevapla
 • SehzdeMustafa 2 ay önce Şikayet Et
  iyilik mutlaka birgun kazanacak...
  Cevapla
 • Cüneyt 2 ay önce Şikayet Et
  Dünyada en büyük kan emici İsrail oğullarıdır
  Cevapla
 • Mawerich 2 ay önce Şikayet Et
  Yada AKP li misin. Hani çözümleyemeyen anlayamayan kendi fikri olmayan olamayan kısaca cahil misin
  Cevapla
 • Umay 2 ay önce Şikayet Et
  Ne alaka?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Portakal'dan Özgür Özel'e 'Lütfü Savaş' tepkisi! 'Yazıklar olsun'
İsrail'den son dakika Gazze duyurusu: Askeri saldırı başlatıldı