Filistin'in simge ismi için flaş gelişme!

İsrail ve Hamas arasındaki rehine takasının iki gün daha uzatılmasının ardından İsrail, bu akşam serbest bırakılması beklenen esirlerin listesini iletti. Listede “Filistinli cesur kız" olarak bilinen Ahed Temimi'nin de bulunduğu belirtildi.

Filistin'in simge ismi için flaş gelişme!
Filistin'in simge ismi için flaş gelişme!
GİRİŞ 29.11.2023 23:14 GÜNCELLEME 29.11.2023 23:16
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Hamas ile varılan mutabakat kapsamında İsrail hapishanelerinden bu akşam serbest bırakılması beklenen 30 Filistinli esirin isimlerinin belli olduğu bildirildi.

Filistinli Esirler Cemiyetinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail hapishanelerden bu akşam 30 Filistinli esirin serbest bırakılmasının beklendiği ifade edildi.

Serbest bırakılacak Filistinli esirlerden 15'nin 18 yaş altı çocuk, 15'nin kadın olduğu kaydedildi.

İsrail hapishanelerinden serbest bırakılması beklenen esirler arasında "Filistinli cesur kız" Ahed Temimi'nin de bulunduğu aktarıldı.

Tamimi, yaklaşık 11 yaşından bu yana protesto eylemleri ve İsrail askerleriyle karşı karşıya gelmesi nedeniyle İsrail işgaline karşı direnişin sembolü haline geldi.

"Filistinli cesur kız",15 yaşındaki kuzeninin bir protesto sırasında başından plastik mermiyle vurulmasının ardından 2017 yılında bir İsrail askerine tokat atıp tekmelediği için sekiz ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

22 yaşındaki Tamimi, bu olay sonrasında dünya çapında Filistin'in simgesi haline gelmişti.

Tamimi, İsrail'in Gazze katliamına başlamasının ardından sosyal medyada kışkırtıcılık yaptığı iddiasıyla bu yıl Kasım ayında yeniden tutuklanmıştı.

KAYNAK: SABAH, AA
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 25
 • halil ibrahim atış 3 ay önce Şikayet Et
  ramallahta braktığı eisrlerden fazla tutuklama yaptı.Peygamber katili bu lanetli kavim israile asla güvenmiyorum.binlerce çocuğu acımaıszca katleden israil braktığı tüm esirleri geri toplayacak.
  Cevapla
 • halil ibrahim atış 3 ay önce Şikayet Et
  Esirlerini alsın tek tek hepsini geri alacak. dünya bu yalanlara nasıl kanıyor anlyamıyorum.bu sow ne zaman bitecek.israil dünyanın gözü önünde bir savaşta yapılmamaması gereken ne varsa yaptı.kundaktaki bebeğe acımayan lanetli kavim israilin bu esir takasına kim nasıl inanıyor.
  Cevapla
 • Dermanbey Anadolu 3 ay önce Şikayet Et
  Rabbimden dileğim,bu İsrail ve destekçilerinin bir an evvel bir damla suya ve bir lokma ekmeğe muhtaç olduğu günleri bizlere tez zamanda göstersin ve yaşayacak yer bulamasinlar bu dünyada..amin...
  Cevapla
 • Das 3 ay önce Şikayet Et
  Filistinli kiz iskenceye mahruz kalmistir ölmediyse piskolojjsi kirilmistir güclünün hakki var gücsüzün hic bir hakki yok
  Cevapla
 • Filistinli 3 ay önce Şikayet Et
  Zan dan sakının de iş biri yorumda, Zan ile feraseti karıştırmış arkadaş. Baş açık, sine üryan böyle Filistinli olmaz kardeş.
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Beynine acilen reset attır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Derbi sonrası ortalık karıştı! Beşiktaş Başkanı Galatasaralı yöneticileri fırçaladı
Beşiktaş derbide kayıp! Galatasaray 12 yıllık hasreti bitirdi!