Papa Franciscus: "Gazze'de halihazırdaki ateşkesin devam etmesini umuyorum"

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Gazze'de çatışmalara verilen "insani aranın" devam etmesini umduğunu söyledi.

Papa Franciscus: "Gazze'de halihazırdaki ateşkesin devam etmesini umuyorum"
Papa Franciscus: "Gazze'de halihazırdaki ateşkesin devam etmesini umuyorum"
GİRİŞ 29.11.2023 23:09 GÜNCELLEME 29.11.2023 23:09
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Vatikan’da çarşamba günleri halka açık genel kabul oturumu yapan Papa, geçirdiği rahatsızlığa atıf yaparak "Bu grip nedeniyle halen iyi değilim ve sesim kötü" dedi ve mesajlarını başka bir görevliye okuttu.

"BARIŞ, LÜTFEN BARIŞ OLSUN"

Papa, kabulün son bölümünde bizzat yaptığı konuşmada, "Lütfen, Filistin ve İsrail'deki ciddi durum için dua etmeye devam edelim. Barış, lütfen barış olsun." diye konuştu.

"GAZZE'DE HALİHAZIRDAKİ ATEŞKESİN DEVAM ETMESİNİ UMUYORUM"

Papa Franciscus, "Gazze'de halihazırdaki ateşkesin devam etmesini umuyorum. Böylece tüm rehinelerin serbest bırakılmasını ve gerekli insani yardıma erişim izninin verilmesini ümit ediyorum. Oradaki cemaatten, su ve ekmeğin olmadığını, insanların acı çektiği haberlerini aldım. Acı çekenler sıradan insanlardır, savaşanlar acı çekmez. Biz barış istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Vatikan'dan dün yapılan yazılı açıklamada da bir süredir grip olan ve solunum yollarında iltihaplanma rahatsızlığı bulunan Papa'nın iyileşme emareleri göstermesine karşın, 1-3 Aralık'ta Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansı (COP28) için Dubai'ye yapacağı ziyaretin iptal edildiği bildirilmişti.

 

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Bu saatten sonra israile barış yok ateş onlarida yakacak
  Cevapla
 • cahit 3 ay önce Şikayet Et
  İstiyorum demiyor umuyorum diyor
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  bırakın bu ayaklari asıl emir sizden çıkıyor
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Papalık sadece din sömürüsü yapan bir aygıt.Ne hiristiyanlığa ne insanlık alemine herhangi bir faydası olmayan sömürgen bir yapı.Kendinden başka Hiç kimseye faydası yok.
  Cevapla
 • Derzeit 3 ay önce Şikayet Et
  Babanız Henry Kissinger de öldü bakalım şimdi kim size yol gösterecektir...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Derbi sonrası ortalık karıştı! Beşiktaş Başkanı Galatasaralı yöneticileri fırçaladı
Rusya'dan şoke eden açıklama: Kötü niyetli bir yalan! Savaşa hazırlanıyorlar