İşgalci İsrail yine bebeklerin ölümüne neden oldu! Uluslararası çağrı

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze kentinde zorla boşalttığı Nars Çocuk Hastanesi'nden çıkarılmasına müsaade etmediği, kaderlerine terk edilen 5 bebeğin öldüğü bilgisini doğruladı.

GİRİŞ 30.11.2023 06:18 GÜNCELLEME 30.11.2023 09:20
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

 Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail'in günler öncesinde zorla boşaltması nedeniyle ancak "insani ara"da girilebilen Nasr Çocuk Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde çürümüş bebek cesetleri bulunduğuna ilişkin sosyal medyada yayılan görüntüler hakkında AA muhabirine açıklama yaptı.

Kudra, İsrail'in Nasr Çocuk Hastanesi'nde kalan bebekleri sağlık ekiplerinin dışarı çıkarmasına izin vermemesi sonucunda 5 bebeğin tek başına yoğun bakım ünitesinde kaderlerine terk edildiğini belirtti.

Sözcü Kudra, şunları söyledi:

"İsrail güçleri hastaneyi ilk bastığı andan itibaren bebeklerin yoğun bakım ünitesinden çıkarılmasını reddetti. Biz yaşam destek ünitesinde çocukların bulunduğunu bildirdik ancak sağlık personelini ve orada bulunanları zorla dışarı çıkardılar ve 'Biz gerekeni yapacağız.' dediler."

Durumu BM yetkililerine ilettiklerini ancak herhangi bir müdahale olmadığını, BM'den İsrail'in insani kuruluşlarla her türlü koordinasyonu reddettiği cevabını aldıklarını aktaran Kudra, "Çocuklar haftalar önce İsrail ordusunun hastaneye saldırmasından hemen sonra öldü ve bu, insani arada ortaya çıktı." dedi.

ULUSLARARASI SORUŞTURMA ÇAĞRISI

Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları İzleme Örgütü de sosyal medya hesabından Nasr Çocuk Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde çekilen bir fotoğrafı paylaştı.

Paylaşımda, "İsrail ordusunun, Nasr Hastanesi'ndeki 5 bebeğin ölümündeki sorumluluğuna ilişkin uluslararası soruşturma yapılması" çağrısında bulunuldu.

İsrail ordusu, Gazze'deki çatışmalara "insani ara" verilmesinden önce, Şifa Hastanesi, Nasr Çocuk Hastanesi, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastaneleri ile Filistin Kızılayına bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerinin çevresini vurmuştu. Saldırılarda yüzlerce kişi ölmüş ve yaralanmıştı. İsrail güçleri bu hastanelerden bir kısmını da zorla boşaltmıştı.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 28
 • Kaan 4 ay önce Şikayet Et
  Ödlek yahudiler ancak kadın kız çocuk bebek öldürür Hamas' liyla karşılaşınca dizinin bağı çözülür altına sçr.
  Cevapla
 • Aynen 4 ay önce Şikayet Et
  Bu canilik kendilerini çadaş gören ağrupalı amerkalı iki yüzlü dışı insan içi canavar olan sahtekarların desteyle yapılan soykırımdır işte bu sahtekarlar insandan uzak olmalarından kaynaklı kimse bu kara lekeyi unutmasın bunların sahte yüzlerini unutmasın kendilerinden olmayana acımayan her haltı yapan sahtekarlar çocuklarımıza öyle meht ediyorlar ki gençlerimiz birşe sanıyor ne yazık
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Firavun da her doğan erkek çocuktan korkuyordu. ve onları katletti. fakat kız çocuklarını öldürmüyordu. Bu vahşiler hem kız hem erkek çocuktan korkuyor. hepsini
  Cevapla
 • Selahattin 4 ay önce Şikayet Et
  İslam dünyasının başında bir tane müslüman lider yokmuş. İlahları ABD olmuş korkudan bu insanları kaderlerine bıraktılar. Sorsan müslümanız derler bu münafıklar
  Cevapla
 • Asım’ın Nesli 4 ay önce Şikayet Et
  Korkakların gücü bebek ve çocuklara yetiyor merhametsiz canavarlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail ordusu, Gazze'nin orta kesiminden çekildi
Hamas: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinden gurur duyduk