İsrail ordusunun psikolojisi bozuldu

İsrail ordusunda 7 Ekim'den bu yana 2 bin askerin psikolojik destek aldığı bildirildi.

İsrail ordusunun psikolojisi bozuldu
İsrail ordusunun psikolojisi bozuldu
GİRİŞ 04.12.2023 14:28 GÜNCELLEME 04.12.2023 14:56
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

 İsrail ordusunda 7 Ekim'den bu yana 2 bin askerin psikolojik destek aldığı bildirildi.

İsrail devlet televizyonu KAN'ın haberine göre, 200'ü kara operasyonları sonrası olmak üzere 2 bin asker savaş nedeniyle psikolojik destek aldı.

PSİKOLOJİLERİ BOZULDU PERFORMANS DÜŞTÜ

Bu askerlerin, yüzde 75 ila 80'inin sahadaki birliklerine geri dönebildiği, psikolojik desteğe ihtiyacı olanlar olarak tasnif edilenlerin ise  daha önce tanık olmadıkları "ateş açma, çatışma, yaralanma, tehlikeli bir yaralanma ya da olaya şahit olma" gibi durumlar yaşadığı, tüm bunların da askerlerin performanslarını düşürdüğü ifade edildi.

Haberde ayrıca "7 Ekim'den bu yana ordunun, yedek hizmette bulunan psikolog ve psikiyatristlerin görev yaptığı bir telefon çağrı merkezinin yanı sıra ülkenin güneyinde iki psikolojik merkez açtığı" belirtildi.

SAVAŞTA SON DURUM

Gazze'deki hükümete göre, İsrail ordusunun 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda öldürülen 6 bin 150'den fazlası çocuk ve 4 binden fazlası kadın olmak üzere 15 bin 523 Filistinli öldürüldü.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 254 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusunun 8 Ekim'den bu yana Lübnan'ın güneyine yönelik saldırılarında 22 sivil hayatını kaybederken, çıkan çatışmalarda ise 89 Hizbullah mensubu öldü.

 

KAYNAK: AA
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 31
 • Mahmut 2 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar aptal bir topluluk yok yeryüzünde öldürenler kendisi psikolojisi bozulanlar yine kendisi.sizi başkasının öldürmesini gerek yok siz zaten ölüsünüz.Allah kitabında sizin ne mal olduğunuzu bildiriyor yenileceksiniz.
  Cevapla
 • Bayram 2 ay önce Şikayet Et
  O itrail terör örgütü daha yer ile yeksan olacak.akittiklari kanda bogulacaklar
  Cevapla
 • Mta 2 ay önce Şikayet Et
  Elhamdülillah daha beter olun ,olacaksınız inşallah
  Cevapla
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  sahimi ya, tüh tüh üzülmedik herhalde kadın, yaşlı, çoluk çocuk katletmektendir
  Cevapla
 • hhüseyin 2 ay önce Şikayet Et
  Rabbim HAK düşmanlarının hezeyanlarını daha da arttır. amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tel Aviv’i titreten gerçek: Hamas’ın tünelleri de askerleri de sapasağlam!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli maçı heyecanla takip etti