İsrail-Filistin savaşı: Kassam Tugayları'ndan özel time operasyon! İsrail'e ağır darbe

İsrail, Hamas'ın başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonu sonrası Filistin'e başlattığı katliam saldırıları sürüyor. Kassam Tugayları, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin güneyinde 10 İsrail askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

GİRİŞ 05.12.2023 20:50 GÜNCELLEME 06.12.2023 03:07
Bu Habere 264 Yorum Yapılmış

Son dakika İsrail-Filistin savaşı haberleri: İsrail, Hamas'ın başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonu sonrası Filistin'de başlattığı katliam saldırıları sürüyor. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında hayatını kaybedenlerin güncel sayısını açıkladı.

İşte dakika dakika İsrail-Filistin savaşından gelişmeler;

İSRAİL, LÜBNAN'IN GÜNEYİNİ YASAKLI FOSFOR BOMBALARIYLA VURDU

02.57: İsrail savaş uçakları, Lübnan’ın güneyindeki bölgeleri fosfor bombalarıyla vuruyor.

01.21: Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi'nin kuzeyine yönelik işgalini sürdüren İsrail ordusunun bölgedeki tek devlet hastanesi olan Kemal Advan Hastanesini hizmet dışı bıraktığını duyurdu.

00.58: Mescidi Aksa Tugayı, Gazze'de İsrail ordusuna ait Merkava tankını Kornet tanksavar ile vurdu.

00.23: Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini, İsrail Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda ölen BM personeli sayısının 130’a yükseldiğini bildirdi.

İSRAİL, GAZZE'DE BİR AİLEYİ DAHA KATLETTİ

23.38: İsrail, Gazze'nin Deir Balah bölgesine düzenlediği hava saldırısında bir aileyi daha katletti.

22.43: Filistin, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te yeni bir yasa dışı Yahudi yerleşim yeri inşa etme yönündeki planının durdurulması için uluslararası topluma ve ABD'ye acil müdahale etmeleri çağrısında bulundu.

22.15: Netanyahu'nun koruması, kayıt cihazı bulmak için Genelkurmay Başkanı'nın aranmasını talep etti.

ABD'DEN İSRAİLLİ AŞIRILIK YANLISI YERLEŞİMCİLERE VİZE KISITLAMASI

21.47: ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Filistin’in Batı Şeria bölgesinde şiddet olaylarından sorumlu aşırılık yanlısı İsrailli yerleşimcilere vize kısıtlaması getirileceğini açıkladı.

KASSAM TUGAYLARI, 10 İSRAİL ASKERİNİ ÖLDÜRDÜKLERİNİ DUYURDU

20.44: Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin güneyinde 10 İsrail askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusunda 10 İsrail askerinin öldürüldüğü" belirtildi.

Kassam'dan yapılan bir başka açıklamada ise İsrail güçlerine düzenlenen iki ayrı saldırıda, "8 askerden oluşan İsrail özel birliklerinin ve 6 İsrail askerinin başarılı bir şekilde hedef alındığı" kaydedildi.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 16 BİN 248'E YÜKSELDİ

Gazze'deki hükümet: İsrail'in saldırılarında ölenlerin sayısı 349 artarak 16 bin 248 oldu. Ölenlerin 7 bin 112'si çocuk, 4 bin 885'i kadınlardan oluşuyor

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 264
 • bülent 2 ay önce Şikayet Et
  filstini işgal ve toprak kapma amacıyla katliyam yapan siyonistlere karş halk topluca topraklarından atma mücadelesine girmeli
  Cevapla
 • Yasin 2 ay önce Şikayet Et
  Kıyamete kadar Hak ile batıl savaşı sürecek. Mühim olan ben ve sen kimin yanında olacağız...
  Cevapla
 • A.A.A 2 ay önce Şikayet Et
  İsrail, bu Savaşı bir Haftada bitiririm zannetti... Bu Savaş yıllarca sürecek ve İsrail ile Amerikanın sonunu getirecek.
  Cevapla
 • Ağa 2 ay önce Şikayet Et
  İnşaallah
  Cevapla
 • Bahattin 2 ay önce Şikayet Et
  İnşallah. Mesele bizim zihniyet olarak nerede durduğumuzdur.
  Cevapla
 • özlü yorum 2 ay önce Şikayet Et
  İsrail in arkasındaki güç İngiltere ve ABD deki evenjelistler.
  Cevapla
 • Gökbörü 2 ay önce Şikayet Et
  Allah kılıcınızı keskin zafere gidecek yolunuzu açık etsin.
  Cevapla
 • Vedat 2 ay önce Şikayet Et
  Geberin zalimler için yaşasın cehennem
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Elektrikli Hyunda KONA Türkiye'de resmen satışta! İşte fiyatı
MİT'in yakaladığı ajan Fransa'nın planını deşifre etti!