ABD'den son dakika Türkiye açıklaması: Türkiye oldukça aktif

ABD Dışişleri Bakanlığı üst düzey yetkilisi Ian McCary, Türkiye'nin DEAŞ ile mücadele koalisyonunda "oldukça aktif" rol oynadığını ifade etti.

GİRİŞ 06.12.2023 00:13 GÜNCELLEME 06.12.2023 11:46
Bu Habere 152 Yorum Yapılmış

McCary, ABD öncülüğündeki DEAŞ ile mücadele koalisyonunun politik danışmanlar düzeyindeki yıllık toplantısında bir konuşma yaptı.

'TÜRKİYE HÜKÜMETİYLE TERÖRLE MÜCADELE İŞ BİRLİĞİMİZİ SÜRDÜRMEKTE KARARLIYIZ'

Ankara'nın küresel koalisyonun önemli bir üyesi olarak "oldukça aktif" rol üstlendiğinin altını çizen McCary, "Türk ortaklarımızla bazı konularda anlaşmazlıklar yaşansa da Türkiye hükümetiyle terörle mücadele işbirliğimizi sürdürmekte kararlıyız." ifadesini kullandı.

Türkiye ve ABD'nin, DEAŞ ile mücadele kapsamında Afrika gibi diğer bölgelerde de diyalog halinde olduğunu belirten McCary, Türkiye'nin Sahra Altı Afrika ülkelerindeki gelişmeleri yakından izlediğini aktardı.

ABD tarafından 2014'te kurulan ve 86 üye ülke ile kurumdan oluşan DEAŞ ile mücadele koalisyonu, Irak ve Suriye'deki bölgelerin kontrolünü DEAŞ'ın elinden almakta görev üstlendi.

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 152
 • Ali hasan 2 ay önce Şikayet Et
  Bu bolgede butun kotuluklerin SAHIBI SIZLERSINIZ.... SIZ teror dediginiz ve diyemediklerinizi kurun....... Bizi de mucadele edin diye OYALAYIN- UGRASTIRIN....insallah bu ulke icerideki azinlik hainlere ragmen FERASETLI TURK HALKININ ve hukumet liderlerimizin kontrolu altinda olup GECIT verilmeyecektir....
  Cevapla
 • Vatan için 2 ay önce Şikayet Et
  Dünyada bu güne kadar yaşanmış ve halen devam eden tüm kanlı felaketlerin başı ABD denilen soyu sopu olmayan bin bir çeşit kan emicilerin olduğu bir habis ur çıban gibi felaket üreten kansızlar,deaş el kaide 11 eylül olayları şimdi de hamas hepsi kendi yaratıp sonra sebep gösterip yakıp yıkma ep aynı senaryolar,allahlarından bulsunlar bu acıların karşılığını
  Cevapla
 • Okur. 2 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle ABD, İnanılacak ve güvenilecek bir devlet değildir 72,5 milleten teşekkül etmiş olup, hedefleri dünya lideri ideali ile her türlü ilke ve yöntemleri yıkmak başlıca hedefleridir.
  Cevapla
 • Bir kişi 2 ay önce Şikayet Et
  Ee boş boşuna dememişler amerika oyunu
  Cevapla
 • Malazgirt 1071 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye Terörist devlet amerika ile çalişmamalidir.
  Cevapla
 • Sen bilmezsin 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye terorist bir devlet değil tam tersine terörle savsan bir devlet
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sparta Prag - Galatasaray! Muhtemel 11'ler
Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nu geçti! Listenin yarıya yakınını DEM Parti'ye verdi