Türk şirketin kararı İsrail'i şoke etti

Türkiye'de faaliyet gösteren bir şirketin, İsrailli iş insanı Ronnie Miley'in "İsrail bayrağı üretme" talebini kabul etmediği öne sürüldü. Jerusalem Post, İsrail'le ticaret yapan Türk şirketleri üzerinde baskı olduğunu iddia etti.

Türk şirketin kararı İsrail'i şoke etti
Türk şirketin kararı İsrail'i şoke etti
GİRİŞ 12.02.2024 11:28 GÜNCELLEME 12.02.2024 11:31
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

İstanbul'daki büyük bir bayrak fabrikasının, İsrailli müşterisi için İsrail bayrağı üretme talebini reddettiği ifade edildi.

Jerusalem Post'ta yer alan habere göre, Ronnie Miley daha önce bu fabrikadaya sipariş vermişti. Yaklaşık 900 dolar değerinde yeni bir sipariş vermek için fabrikayla iletişime geçen Miley, bu sefer olumsuz yanıt aldı.

Fabrikadaki Suriyeli bir çalışanla Arapça iletişim kurduğunu söyleyen Miley, irtibatta olduğu şahsın kendisine, kararın daha üst düzey bir yetkili tarafından alındığını söylediğini aktardı.

Jerusalem Post: Türkiye, İsrail'e yaptırıma hazırlanıyorJerusalem Post: Türkiye, İsrail'e yaptırıma hazırlanıyor

Geçtiğimiz haftalarda İsrail basını, Türkiye'nin Gazze'deki savaş sebebiyle Tel Aviv'e ekonomik yaptırıma hazırlandığını ve İsrail'i ihracat yapılacak ülkeler listesinden çıkardığını öne sürmüştü. Söz konusu iddia Türkiye tarafından doğrulanmasa da yalanlanmadı da. Bu karar çerçevesinde Türkiye'nin, İsrail'le iş tutan şirketlere desteğini keseceği iddia edilmişti.

Üç hafta önceki gelişmeye atıf yapan Jerusalem Post, bu kararın İsrail'le ticaret yapan Türk şirketler üzerine baskı oluşturduğunu yazdı.

KAYNAK: HABER7
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 21
 • Ruhi 2 hafta önce Şikayet Et
  Hala ticaret yapanlara yazıklar olsun. Yahu bırakın Müslüman olmasını filan bunlar insan insan! Ne devlet yaptırım uyguladı ne şirket
  Cevapla
 • insanlık 2 hafta önce Şikayet Et
  Tamam biz İsrail mallarını almıyoruz da bu iş adamlarımız da ticaretlerini iki devletli barış olana kadar askıya alsınlar.
  Cevapla
 • Dede 2 hafta önce Şikayet Et
  Milli takımın sponsoru da yahudi
  Cevapla
 • İsimsiz isim 2 hafta önce Şikayet Et
  Suriyeiıden kimse bahsetmiyor aracı Suriyelilerin demekki
  Cevapla
 • Vatandaş 2 hafta önce Şikayet Et
  Çalışan diyor. Aracı değil.
  Cevapla
 • B ballci 2 hafta önce Şikayet Et
  Burda secim var iş yoğun olduğundandir
  Cevapla
 • Rotterdam 2 hafta önce Şikayet Et
  boycot eden ediyor, ne alaka secim? ayrica kim reddetmisse gozlerinden operim. Hic bisey elimizden gelmez dememis, akilli vatandas kendi capinda tepkisini koymus. Insan olmak boyle bisey. Zaten isnotreal bayragi yeryuzunden silinecek, kendileri gibi. ben demiyorum kitap diyor.
  Cevapla
 • Türkiye li 2 hafta önce Şikayet Et
  Alakası yok siparişi reddeden bizzati arkadaşım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ömrü 'İslam Birliği' mücadelesiyle geçti! Ölümünün ardından 13 yıl geçti...
Gazze için 'Ramazan' kararı! ABD Başkanı Biden dünyaya duyurdu