Kanada Başbakanı parlamentodayken İsrail'in Gazze'ye saldırıları protesto edildi

Kanada'da Filistin destekçisi göstericiler, Başbakan Justin Trudeau'nun parlamentodaki konuşması sırasında, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını protesto etti.

Kanada Başbakanı parlamentodayken İsrail'in Gazze'ye saldırıları protesto edildi
Kanada Başbakanı parlamentodayken İsrail'in Gazze'ye saldırıları protesto edildi
GİRİŞ 15.02.2024 11:16 GÜNCELLEME 15.02.2024 11:16

Parlamento oturumunda konuşan Kanada Başbakanı Trudeau'nun sözleri, protestocuların "Özgür Filistin" ve "İsrail'i silahlandırmayı durdurun" sloganlarıyla yarıda kesildi.

KANADA HALKI DA ÖZGÜR FİLİSTİN DİYOR

Filistin destekçisi bir grup gösterici, İsrail'e silah ambargosu çağrısında bulunan pankartlar taşıyarak İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti. Protestocular güvenlik görevlileri tarafından bina dışına çıkarılırken oturuma birkaç dakika ara verildi.

ADİL YÖNETİM HERKESİ DUYMAKTAN GEÇER

Kanada Hazine Kurulu Başkanı Anita Anand, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Grupların seslerini duyurmalarına izin verdiğimizden emin olmalıyız. Az önce yaşananlar tam olarak bu." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
Şeyma Akman Haber7.com - Editör
Haber 7 - Şeyma Akman

Editör Hakkında

1988 yılında Ankara’da doğdu. İlk öğretimini Ankara’da, orta ve lise öğrenimini Amerika’da tamamladı. Bilkent Üniversitesinde İngilizce-Fransızca mütercim tercümanlık okudu. Gazetecilik mesleğine Kanal 7 dış haberler bölümünde başladı. 7 sene sonra Yasemin.com sitesine geçerek kariyerine yeni bir ivme kazandırdı. Meslek hayatına Haber7.com'da Dış haberler editörü olarak devam ediyor.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Değişimin sınırları siyasetin kamburu haline gelen bürokrat tipolojisine de uzanacak mı?
Biden'ın çekilmesi halinde yardımcısı Harris'in başkan olması bekleniyor