Suriye'de, Esed rejiminden ve PKK/YPG teröründen kaçan siviller ilk iftarını yaptı

Suriye'de Esed rejimi ve terör örgütü PKK/YPG saldırılarından kaçarak Türkiye sınırına yakın bölgelerde yaşamlarını sürdüren zorla yerinden edilen siviller ilk iftarını yaptı. Aile yardımseverlerin desteğini talep etti.

GİRİŞ 11.03.2024 21:09 GÜNCELLEME 11.03.2024 21:17
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Suriye'nin kuzeyindeki İdlib, Afrin, Bab, Cerablus, Azez, Çobanbey, Tel Abyad ve Rasulayn'da yaşayan yüz binlerce kişi, ramazana kavuşmanın sevincini yaşadı.

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı harekatları ile terörden arındırılan bölgelerde çadırlarda, konteyner kentlerde ve briket evlerde yardımseverlerin desteğiyle yaşamını sürdüren yüz binlerce kişi ramazanın ilk iftarını yaptı.

AA muhabirleri, Fırat Kalkanı Harekatı’yla terörden arındırılan Bab’ın doğusundaki Bizia Beldesi'nde engelli annesiyle çadırda yaşayan Yüsra Halife’nin iftar sofrasına misafir oldu.

Çorba ve pilavla iftarını açan 53 yaşındaki Yüsra Halife, 2015'te eşini Esed rejimi saldırılarında kaybetti.

Çevredekilerin desteğiyle yaşamlarını sürdüren Halife ailesi, ramazanın hayırlarla dolu bir ay olduğunu belirterek, yardımseverlerin desteğini talep etti.

KAYNAK: AA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • Ali Can 4 ay önce Şikayet Et
  Suriye'nin bu hale gelmesinin baş aktörlerinden birisi de mezhepçi İran ve milisleridir. Nüfus dengesini değiştirmek için Şehit ettiği Ehl-i Sünnet Müslümanların sayısı belli bile değildir. Mezhepçi İran, ortadoğu'da İsrail ve ABD ile ortak hareket etmektedir.
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  ya rab yardım et. ... bunun hesabını nasıl verecegiz
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Yarabbim sen bizleri affet KAHHAR sıfatınla bu Amerika Birleşik Devletleri ve zalimleri kahreyle kahreyle kahreyle yarabbim tüm mazlumların bedduası tutsun inşallah hepsini
  Cevapla
 • alicenap 4 ay önce Şikayet Et
  Biz de oturup insanlığımızdan utanalım. Allahım ://
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Uçuruma yuvarlandı! Dehşet anları kamerada
Beşiktaş, Immobile'yi resmen duyurdu