Sürgündeki eski başbakan yıllar sonra ülkesine döndü

Tayland'da, 15 yıllık sürgünün ardından ülkesine dönen ve aldığı mahkumiyet kararı nedeniyle cezaevine giren Şinavatra, Şubat ayında tahliye edilmesinden sonra ilk defa memleketi Chiang Mai'yi ziyaret etti.

Sürgündeki eski başbakan yıllar sonra ülkesine döndü
Sürgündeki eski başbakan yıllar sonra ülkesine döndü
GİRİŞ 15.03.2024 14:00 GÜNCELLEME 15.03.2024 14:05
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Tayland'da, 15 yıllık sürgünün ardından ülkesine dönen ve aldığı mahkumiyet kararı nedeniyle cezaevine giren 74 yaşındaki eski Başbakan Taksin Şinavatra, Şubat ayında tahliye edilmesinden sonra ilk defa memleketi Chiang Mai'yi ziyaret etti.

Şinavatra ziyareti sırasında ailesinin mozolesine de giderek dua etti. Bu ziyaretle Şinavatra, mahkumiyetinin ardından ilk kez toplum önüne çıkmış oldu.

KAYNAK: AA
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 3
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Nasıl dua etti acaba
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Ali Baba ya cevap. Ramazan a kavuştuğu için şükretmiştir
  Cevapla
 • Ali baba 4 ay önce Şikayet Et
  Nasıl dua etti acaba
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Trump saldırı sonrası ilk kez kürsüde
Uyutmuyor, bunaltıyor; esmiyor! Yüksek nem ne zaman etkisini kaybedecek?