Viktor Orban: Brüksel'i ele geçirmekten başka seçeneğimiz yok

Macaristan Başbakanı Orban, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Brüksel ve Macaristan’ın özgürlüğü arasında tercihte bulunulacağını belirterek, "Brüksel'i ele geçirmekten başka seçeneğimiz yok" dedi.

GİRİŞ 16.03.2024 04:05 GÜNCELLEME 16.03.2024 12:15
Bu Habere 67 Yorum Yapılmış

Son dakika Viktor Orban haberleri: 15 Mart Macar Özgürlük Bayramı vesilesiyle halka seslenen  Macaristan Başbakanı Viktor Orban, yaklaşan AP seçimlerine ilişkin görüşlerini ve Brüksel’e yönelik eleştirilerini dile getirdi.

Macaristan'dan savaş ilanı gibi açıklama! Viktor Orban resmen duyurdu: İşgal edeceğiz!

'BRÜKSEL'İ İŞGAL ETMEKTEN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK'

Orban, haziranda gerçekleştirilecek seçimlerde Brüksel ve Macaristan’ın özgürlüğünün tercih edileceğini dile getirerek, Macar halkının özgürlüğüne ve egemenliğine düşkünlüğünü vurguladı.

1848 Macar Devrimi döneminde Avrupa’nın kaos içerisinde olduğunu ve o dönemde Macarların 12 maddelik reform talebiyle Buda’dan Peşte’ye yürüdüklerini hatırlatan Orban, “Eğer Macaristan’ın özgürlüğü ve egemenliğini korumak istiyorsak, Brüksel’i işgal etmekten başka şansımız yok. Brüksel’e yürüyecek ve Avrupa’ya değişimi kendimiz getireceğiz” diyen Orban, köklü bir devlet olduklarını ve Avrupa Birliği’ndeki (AB) değişimi kendilerinin başlatacağını söyledi.

'BRÜKSEL SAVAŞTAN YANA'

Orban, ülkesinin savaş değil barış istediğini, buna karşın "Brüksel’in savaştan yana olduğunu, güvenlik yerine hukukun üstünlüğü adı altında sorunlara yol açtığını, refah yerine mali şantajda bulunduğunu" ileri sürdü.

Macaristan'dan savaş ilanı gibi açıklama! Viktor Orban resmen duyurdu: İşgal edeceğiz!

'SLOVAKLAR YENİDEN AYAĞA KALKTI, ÇEKLER UYANIYOR'

Bu yılın dönüm noktası olacağını ifade eden Orban, "Slovaklar yeniden ayağa kalktı, Çekler uyanıyor, İtalyanlar uyanıyor, Hollandalılar yeniden ayağa kalktı ve Amerikalılar da isyan ediyor. Bu yıl bir dönüm noktası olacak. Yılın başında yalnızdık, yıl sonunda dünyada çoğunluk olacağız." görüşünü paylaştı.

KAYNAK: İHA, AA
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 67
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Komplocular haklı mı? 2025 savaş yılı diyorlardı. Bu cepheler açılırsa, aradan sessizce İzraili temizlemek lazım. Girmişken pısırık Arap liderlerine.... Çin tavan cephesi, amerika da isyan iç karışıklık..... Edebiyle durmayan insanoğluna bu günler Müstehak...
  Cevapla
 • nurı belcıka 2 ay önce Şikayet Et
  macron bırde suhslsmusun nesın bunlar amerıkan usagı
  Cevapla
 • malatya balabanlı 2 ay önce Şikayet Et
  Avrupa iç çekişmeye ve bölünmeye doğru gidiyor . Beter olsunlar . Rus tehdidi korkutuyor . Abd ye güvenmiyorlar . Macarlar haklı , köle ve almanların , fransızın eyaleti olmak istemiyorlar .
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Brüksel'den kastı, Brüksel'e çöreklenmiş ve Avrupa'yı Brüksel'den yöneten, sömüren Elvanjelist/Siyonist yapılanmadır.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Brüksel'i ele geçirmek demek, Avrupa'nın yönetimini bu şeytani çetenin elinden almak demektir.
  Cevapla
 • Muhsin 2 ay önce Şikayet Et
  TOPLUCA TEBLİĞ YAPALIM... İSLAMA KURANA DAVET EDELİM... acil
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni hocayı ne zaman açıklayacak? Ali Koç resmen tarih verdi
SSB Başkanı Haluk Görgün Altay tankı müjdesini verdi: Seri üretime geçtik