Doğumda karıştırılan adamlar gerçeği 66 yıl sonra öğrendi!

Kanada'da 68 yaşındaki iki adamın doğumda karıştırılarak farklı ailelere verildiğinin ortaya çıkması büyük yankı uyandırdı.

Doğumda karıştırılan adamlar gerçeği 66 yıl sonra öğrendi!
Doğumda karıştırılan adamlar gerçeği 66 yıl sonra öğrendi!
GİRİŞ 24.03.2024 21:44 GÜNCELLEME 24.03.2024 21:44
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Kanada'da yaşanan olay uluslararası kamupyunun gündemine oturdu.

British Columbia'da yaşayan ve Fransız kökenli bir yerli olduğuna inanarak büyümüş bir adam olan 64 yaşındaki Richard Beauvais, 2020 yılında evde yapılan bir DNA testinde aslında Ukraynalı, Polonyalı ve Aşkenaz Yahudisi olduğunu öğrendi.

Bu olaydan 2 yıl sonra bölgeden çok daha uzaktaki Winnipeg'de yaşayan Evelyn Stocki isimli bir kadın da benzer bir test yaptırdı ve Beauvais'in biyolojik kardeşi olduğunu keşfetti. 

Stocki, Beauvais ve kardeşi Eddy Ambrose'un 1955 yılında Manitoba'da aynı günde aynı hastanede doğduklarını fark edince yap-bozun parçaları bir araya geldi. Beauvais ve Ambrose'un yanlış ailelere verildiği ortaya çıktı. 

28 Haziran 1955'te Arborg Hastanesi'nde dünyaya gelen Beauvais ve Ambrose yaşadıkları travma nedeniyle Manitoba Başbakanı Wab Kinew'den resmi özür aldı. Bu olay büyük bir travma yaratırken, ikinci baharlarını yaşayan iki adam arasında da bir yakınlık oluştu.

TAZMİNAT ALMAK İSTİYORLAR

Bu hafta düzenlenen oturumda konuşan Kinew, "Bugün çok daha önceden yapılması gereken bir özür için söz alıyorum. Bu olay iki çocuğu, bir çift ebeveyni ve birçok nesilden iki aileyi etkiledi" dedi. 

Ambrose ise yaptığı açıklamada, "Hayatım çalındı. Bu geri gelmeyecek. Zamanı kaybettim. Ama şimdi zamanım var" dedi. Ambrose emekli olduğunu söylerken Beauvais de, "En zor kısmı da iki ablamı arayıp onların kardeşi olmadığımı söylememdi" dedi.

Şu an 68 yaşında olan Ambrose ve Beauvais, devletten bu büyük hata yüzünden tazminat almayı umut ettiklerini söyledi.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Bunların kardeş olmadığını ögrendik bize ne faydası oldu.
  Cevapla
 • Sosyal 2 ay önce Şikayet Et
  Nikah herkesi korur. Nikah Temizliktir. Çocuklar babalarına nisbet edilmelidir. Gerçi burada ebe hatası olmuş muhtemelen.
  Cevapla
 • Adalet 2 ay önce Şikayet Et
  Nw yapacaklar bu yaştan sonra tazminati.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Demekki soy neseb köken bilgisi herkese gerekliymiş.o yüzden çocuk sahibi olurken dikkat etmek lazım
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yelek krizi sonrası Arda Güler'den ilk hamle geldi
Kraliyet ailesi bir kez daha sarsıldı! Buckingham Sarayı şoke eden gelişmeyi duyurdu