Macron ve Silva'nın "romantik" görüşmesi

Fransa lideri Macron ve Brezilya lideri Silva'nın pozları sosyal medyayı salladı. Kullanıcılar iki liderin görüntülerini "düğün albümü"ne benzetirken, Macron da yorumlara katılarak "Fransa Brezilya'yı, Brezilya da Fransa'yı seviyor" dedi.

Macron ve Silva'nın "romantik" görüşmesi
Macron ve Silva'nın "romantik" görüşmesi
GİRİŞ 29.03.2024 11:43 GÜNCELLEME 29.03.2024 11:46
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, resmi ziyaret kapsamında gittiği Brezilya'da Devlet Başkanı Lula da Silva'yla bir araya geldi.

Basına servis edilen fotoğraflarda iki liderin sürekli el ele olduğu, güneşin altındaki bir teknede gülümseyerek poz verdiği ve sık sık sarıldığı görüldü.

SOSYAL MEDYADA FIRTINA: AMAZON'DA EVLENİP PARİS'E BALAYINA GİDECEKLER

İki liderin samimi pozları sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmadı ve adeta bir yorum fırtınasına neden oldu.

Kullanıcılar iki liderin verdiği pozları düğün fotoğraflarına ve romantik komedi sahnelerine benzetti. Yorumculardan biri "Amazon'da evlenecekler ve balayında Paris'e gidecekler." derken, başka bir kullanıcı fotoğraflarla bir düğün albümü hazırlanabileceğini söyledi.

"ULUSLARARASI DİPLOMASİ DEĞİL ROMANTİK BİR KAÇAMAK"

İngiliz Guardian gazetesi de Macron'un Brezilya ziyaretini esprili bir dille ele alarak "Resmi fotoğraflara bakılacak olursa, Emmanuel Macron'un üç günlük Brezilya gezisi uluslararası diplomasiden çok daha romantik bir kaçamak oldu." ifadelerini kullandı.

YORUM YAĞMURUNA MACRON DA KATILDI

Sosyal medyadaki 'düğün albümü' yorumlarına sessiz kalamayan Fransız lider de "La La Land (Aşıklar Şehri)" film afişini paylaşarak "Birileri görüntülerimizi evliliğe benzetmiş. Ben de onlara dedim ki evet bu bir düğündü. Fransa Brezilya'yı, Brezilya da Fransa'yı seviyor." yorumunda bulundu.

Macron paylaşımında Lula'yı da etiketledi ve Brezilyalı mevkidaşına teşekkür etti.

FRANSA-BREZİLYA İLİŞKİLERİ YENİDEN CANLANIYOR

Macron'un cumhurbaşkanı olarak gerçekleştirdiği ilk ziyaret, ilişkilerin dibe vurmasının ardından Fransa-Brezilya ortaklığının yeniden canlanması açısından kritik bir öneme sahip.

İki ülke Amazon yağmur ormanlarını korumak için 1 milyar Euroluk bir yatırım programı duyururken Macron ikili görüşmenin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında "Bugün ilişkilerimizde yeni bir sayfa açıyoruz." dedi

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 2
  • tyı 2 ay önce Şikayet Et
    Gereksiz reklam...
    Cevapla
  • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
    Körler sağırlar birbirini ağırlar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: 17 terörist etkisiz hale getirildi!
EURO 2024'te muhteşem açılış