İran'dan İsrail'in Demir Kubbe hava savunma sistemine siber saldırı

Yaklaşık 2 hafta önce İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan İran'ın diplomatik tesisine hava saldırısı düzenlenmişti. Bugün misillemeye başlayan İran, İsrail'in Demir Kubbe füze savunma sistemine siber saldırı düzenliyor.

GİRİŞ 14.04.2024 01:03 GÜNCELLEME 14.04.2024 13:02
Bu Habere 137 Yorum Yapılmış

Kısa süre önce İran insansız hava araçları (İHA) fırlatarak İsrail'e kapsamlı saldırı başlatmıştı.

Gelen son dakika bilgisine göre İranlı hackerların İsrail'in Demir Kubbe hava savunma sistemine siber saldırı gerçekleştirdiği öğrenildi.

İRAN İLE İSRAİL ARASINDA GERİLİM

İsrail, İran'ın Şam'daki büyükelçilik yerleşkesinde yer alan konsolosluk binasına 1 Nisan'da hava saldırısı düzenlemiş, İran Devrim Muhafızları Ordusundan 2'si general 7 kişi ölmüştü.

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, İsrail'in Şam'daki İran konsolosluğuna saldırısının ülkesinin topraklarına saldırı anlamına geldiğini belirterek, "Kötü rejim bir hata yaptı, cezalandırılmalı ve cezalandırılacak." ifadesini kullanmıştı.

ABD Başkanı Joe Biden da İran'ın İsrail'e yönelik saldırı tehditleri karşısında Tel Aviv'e "sarsılmaz" şekilde destek vermeye devam edeceklerini belirtmişti.

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz ise "İran topraklarından bize saldırırsa karşılık vereceğiz, İran'a saldıracağız." açıklamasını yapmıştı.

KAYNAK: HABER7, AA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 137
 • Gökhan 1 ay önce Şikayet Et
  Al birini vur ötekine Danışıklı dövüş... İran CIA' in kuklası anlayın artık. Gazze'deki İsrail zulmü unutturulmak isteniliyor. İsrail'i dünyaya mağdur göstermek istiyorlar şimdilik tek amaç bu...
  Cevapla
 • Levent TANERİ 1 ay önce Şikayet Et
  Muhteşem içimi döktüktum valla
  Cevapla
 • Koli 1 ay önce Şikayet Et
  Ateşe tapan Perslerden ne beklersin! Şimdi kendince din çıkardılar şia mıdır nedir münafık!
  Cevapla
 • Hüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  Bilgin olmayan bir şey hakkında çok konuşma . Şia lık din değildir Müslümanlığın mezhepleri den biridir Hanefilik , Şafilik gibi . Her mezhebin doğru yanlış yönleri var sen kalkıp Şialara münafık diyemezsin.
  Cevapla
 • Selahattin 1 ay önce Şikayet Et
  İran münafık bir devlettir. İran'ın İslam alemine verdiği zararı İsrail bile vermemiştir
  Cevapla
 • Salih k 1 ay önce Şikayet Et
  Yalanciya lanet olsun
  Cevapla
 • R.ATA 1 ay önce Şikayet Et
  İran Allah seninle birlikte olsun sakın geri çekilme o lânet kavmine çok güzel ders ver dualarım tüm müslümanların üstünde
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beyaz Saray'dan ilk açıklama: Görüntüler içler acısı
Yeni müfredatta köklü değişiklikler! İşte herkesin merak ettiği tüm detaylar...