İran saldırısı sonrası S.Arabistan'dan açıklama!

Suudi Arabistan, bölgedeki askeri gerilimin artması ve bunun tehlikeli yansımalarından "büyük endişe duyduğunu" açıkladı.

GİRİŞ 14.04.2024 10:22 GÜNCELLEME 14.04.2024 14:11
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, bölgedeki askeri gerilimin tırmanması ve tehlikeli yansımalarından "büyük endişe duyulduğu" belirtilerek, tüm taraflara azami itidal göstermeleri, bölgeyi ve halklarını savaşın tehlikelerinden uzak tutmaları çağrısında bulunuldu.

Uluslararası barış ve güvenliğin korunması yönünde Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiği hatırlatılan açıklamada, küresel barış ve güvenliğe son derece duyarlı olan bölgede krizin genişlemesi durumunda bunun ciddi sonuçlarının olacağı uyarısı yapıldı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 11
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  İran siyonist uçağıdjr
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  vah vah endişe duymuşlar tüh ayıp oldu şimdi salmana onuda rahatsız ettiler şimdi çabuk özür dilesinler
  Cevapla
 • Abdülhak 2 ay önce Şikayet Et
  Reis'e kurban olun saudyamerica.
  Cevapla
 • Tual 2 ay önce Şikayet Et
  Siz nasıl İslam ülkesisiniz Hz Muhammed peygamberimizin yüzüne nasıl bakacaksınız Allah'a nasıl hesap vereceksiniz Gazze'de çaresis müslümanları kâfirlerin kucagına attınız yazıklarolsun size pısırıklar kasıkcıyı kesen bıcaklarınız ABD İsrail karsışında köreldimi
  Cevapla
 • Tual 2 ay önce Şikayet Et
  Korkaklar yuhlar olsun size
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Takla atan otomobilden emekleyerek çıkıp kaçmıştı, nedeni belli oldu
Sedef Güler cinayetinde yeni gelişme! Korkunç ifadeler