Rusya ayaklandı! Tehdit gibi açıklama: Telafisi olmayan zararlara neden olacak

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'nin, dondurulmuş Rus varlıklarını Ukrayna'nın yararına kullanması yönündeki kararına cevap vereceğini belirterek, "Bu, ABD'nin imajına telafisi mümkün olmayan zararlar verecek." dedi.

GİRİŞ 21.04.2024 00:24 GÜNCELLEME 21.04.2024 10:25
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

Rus haber ajansı Tass'a açıklamalarda bulunan Peskov, ABD Temsilciler Meclisinin, dondurulmuş Rus varlıklarını Ukrayna yararına kullanmayı öngören yasa tasarısını onaylamasını değerlendirdi.

'ABD HESABINI VERECEK'

Kabul edilen bu yasaya Moskova'nın ne şekilde karşılık vereceği sorusunu yanıtlayan Peskov, "Eğer bu gerçekten böyleyse ABD bunun hesabını vermek zorunda kalacak. Muhtemelen herhangi bir zaman kısıtlaması olmayacak. Bunu çıkarlarımıza en uygun şekilde yapacağız." şeklinde konuştu.

Peskov, dondurulmuş Rus varlıklarına el konulmasının ise ABD’nin imajına darbe indireceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Rus varlıklarına el konulmasına ilişkin yasaya gelince, ayrıntıların çözülmesi gerekiyor. Her halükarda, eğer gerçekten varlıklarımıza el konulması söz konusu ise bu, ABD'nin imajına telafisi mümkün olmayan zararlar verecek, ülkedeki birçok yatırımcıyı yatırdıkları parayı kurtarmaya zorlayacaktır. Çünkü devlet mülkiyeti başta olmak üzere özel mülkiyetin dokunulmazlığı ihlal edilecek.”
 

İran tehdit etti ABD jet hızıyla onayladı! Üç ülkeye 95 milyar dolar destek!İran tehdit etti ABD jet hızıyla onayladı! Üç ülkeye 95 milyar dolar destek!

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova da ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen yasa ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.GERGİNLİĞİ ARTIRACAK

Ukrayna'ya yardım içeren bu yasanın dünyadaki krizleri kötüleştireceğini belirten Zaharova, "Kiev rejimine askeri yardım terör faaliyetlerinin doğrudan desteklenmesi, Tayvan'a askeri yardım Çin'in iç işlerine müdahale, İsrail'e yardım ise bölgede benzeri görülmemiş gerginliğin artması anlamına geliyor." ifadelerini kullandı.

ELBETTE ZAFER KAZANACAĞIZ

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ABD'nin Ukrayna'ya yardımını kapsayan bu tasarıyı kabul etmesinin "savaşın kurbanlarını en üst düzeye çıkaracağı" değerlendirmesinde bulundu.

Medvedev, "Esas olarak doyumsuz askeri sanayinin boğazına inecek olan 61 milyar kanlı dolara rağmen elbette zafer kazanacağız. Güç ve gerçekler bizimle." şeklinde açıklama yaptı.

ZELENSKİY'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ABD Temsilciler Meclisinin ülkesine 61 milyar dolarlık yardımın onaylanmasının, Ukrayna halkının hayatının korunmasına yönelik bir karar olduğunu bildirdi.

Zelenskiy X hesabından paylaştığı görüntülü mesajında, ABD Temsilciler Meclisinin ülkesine 61 milyar dolarlık yardımını onaylanmasını değerlendirdi.

Söz konusu kararın verilmesini uzun bir süredir beklediklerine dikkati çeken Zelenskiy, bu yardımının faydasının ön cephede savaşan Ukraynalı askerlerin ve yerleşim yerlerinin hissedeceğini belirtti.

ABD'YE TEŞEKKÜR

Zelenskiy, "(Yardım) paketimize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu hayatın korunmasına yönelik bir çözümdür." şeklinde konuştu.

Temsilciler Meclisinin kabul ettiği tasarının, yakın bir süre içerisinde ABD Senatosu'nda onaylanarak ABD Başkanı Joe Biden'a gönderilmesini beklediklerini kaydeden Zelenskiy, "Rusya'nın, enkaz altına gömmeye çalıştığı ülkemize, bağımsızlığına, halkına ve yaşam tarzına verilen her türlü desteği takdirle karşılıyoruz." dedi.

Zelenskiy, ABD'den alınan yardımı savaşta Rusya'yı yenmek için kullanacaklarını belirtti.

ABD Temsilciler Meclisi, bugünkü oturumda Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a yönelik 95 milyar dolarlık yardımın sağlanmasına, dondurulmuş Rus varlıklarının Ukrayna yararına kullanılmasına ilişkin yasa tasarısını kabul etmişti.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 70
 • KARTALPENÇESİ 4 hafta önce Şikayet Et
  Koskoca dünyada yokmu abd nin herhangi bi yerinde bomba patlatacak istihbarat
  Cevapla
 • Hans 4 hafta önce Şikayet Et
  Telafisi olmayan zararı Yahudi görmeli tüm Dünya'da...! Putin sendede akıl yok sanki..!
  Cevapla
 • Erğ 4 hafta önce Şikayet Et
  Türkiye ile Rusya aynı cephede bulunuyor, Amerika, Türkiye ve Rusya ile piyonlarıyla savaşıyor her türlü silahı,mühümatı veriyor, savaşın sonu çok şeylere gebe,
  Cevapla
 • Haram ile Helal 4 hafta önce Şikayet Et
  Aynısı zamanla bütün Arap ülkelerinin başına gelecek. Bütün şeyhlerin emirlerin başına gelecek. Ufak bir planla YAPTIRIM LİSTESİNE ALINDINIZ denecek ve hepsi beş parasız kalacak. Müslüman görünen sahtekarlar Müslümanlardan para kaçırırken kendileri beş parasız kalacak. İnşaAllah bizim ülkenin hırsızlarıda öyle dımdızlak kalır.
  Cevapla
 • Kamil 4 hafta önce Şikayet Et
  Rusya gıcıklandı , Nedir bu Ukrayna'ya yapılan şirin muamele ! Ukrayna hesabına Milyar Dolarlar akıyor , Kendisi ise dışlanıyor . Dolarları bulsalar 1001 türlü takla atacaklar .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sokak köpekleri az kalsın adamı parçalıyordu! 10 köpek birden saldırdı...
Can Ataklı'nın Bayraktar Siha hazımsızlığı pes dedirtti