Belçika polisinden PKK televizyonlarına baskın

Belçika polisi, başkent Brüksel'de terör örgütü PKK/YPG'nin propagandasını yapan Sterk TV ve Medya Haber TV kanallarının haber merkezi stüdyolarına gece saatlerinde operasyon düzenledi.

GİRİŞ 23.04.2024 11:22 GÜNCELLEME 23.04.2024 12:02
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Belçika polisi, terör örgütü PKK'nın medya yapılanmasına yönelik operasyon düzenledi.

Belçika basınına göre, federal polis, ülkenin Flaman Bölgesi'ndeki Denderleeuw kasabasında yer alan ve terör örgütü PKK propagandası yapan "Sterk tv ve Medya Haber tv" tarafından kullanılan ofislere baskın gerçekleştirdi.

Çok sayıda Belçika polisinin katıldığı operasyon kapsamında ofislerde arama yapıldı. Yaklaşık 5 saat süren operasyonda bazı bilgisayarlara ve çok sayıda dokümana el konuldu.

Denderleeuw Belediye Başkanı Jo Fonck, terör örgütü televizyonuna polisin operasyon düzenlediğini doğruladı.

BRÜKSEL'DEKİ ŞİDDET OLAYLARI

Terör örgütü PKK/YPG destekçisi yaklaşık 150 kişilik grup, 25 Mart'ta, Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu önünde barikatları sökerek polise saldırmıştı. Önce Türkiye'nin Brüksel Büyükelçiliğinin bulunduğu caddeye, ardından AB kurumlarının yer aldığı Schuman Meydanı'na doğru yürümek isteyen kalabalık, polis engeliyle karşılaşmıştı.

Ülkedeki şiddet olaylarına devam eden örgüt yandaşları, Liege'e bağlı nüfusunun büyük çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Cheratte köyünde de aynı gece boyunca taşkınlık çıkarmıştı.

Ülkü Ocakları binasını ateşe veren grup, camiye de saldırarak camlarını kırmıştı. Yüzlerini örten, terör örgütü lehine slogan atarak sokaklarda dolaşan grup, Türklere ait evlere, dükkanlara ve araçlara zarar vermişti.

24 Mart'ta da Brüksel'e yaklaşık bir saat uzaklıktaki Heusden-Zolder kentinde nevruzla ilgili sözde kutlamalardan dönen PKK yandaşları, arabalarında terör örgütünü simgeleyen bez parçaları ve elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterleriyle tur atarak, Türk asıllı vatandaşların yoğun olduğu caddeden geçmişti. Kentte yerleşik Türk asıllı vatandaşlar buna tepki göstermiş, ardından arbede yaşanmıştı.

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, "PKK gibi, terör örgütü olarak sınıflandırılan bir örgüte sempati gösterisi yapmak ve provokasyonda bulunmak tolere edilemez" ifadesini kullanmıştı.

KAYNAK: AA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 14
 • Misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  eşkıyalık ile kamu düzenini bozmanıza karşılık burnunuzu sürtmişler bir miktar. Rusya ile savaş araefesinde Türkçe askere gel çağrı afişleri yazan bir almanya var. Türk nufusu asker olarak kırdırmak mı istiyorlar bilmem. Ama senelerce yaptıkları aşağılamadan 2.sınıf vatandaş muamelesinden sonra kim nimetini yiyorsa gitsin o savaşşsın. Yavaş yavaş ana vatana transfer olmak mı lazım ne
  Cevapla
 • Misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  ohhhhh
  Cevapla
 • Misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  CHP Siper Olur O Kanallara?
  Cevapla
 • Atatürkçü Mustafa 4 hafta önce Şikayet Et
  ...olur değil, CHP bunlara her halükarda Siper oldu ve olmaya devam ediyor !
  Cevapla
 • tito 4 hafta önce Şikayet Et
  hala Türkçe konuşuyorsunuz oralarda yeterli kadar özgür değilmisiniz ne o yoksa Kürtçe bilmiyormusunuz aşağlık asala kalıntısı asalak ermeniler
  Cevapla
 • Misak-ı Milli 4 hafta önce Şikayet Et
  Türk kanalları kurulmaya çalışılsa Avrupa'da Türkiye Avrupa'nın iç işlerine müdahale ediyor diye kapattırmaya çalışır haçlı Avrupası, ama terörist PKK'ya TV-RADYO kanalları açmışlar baksanıza nasılda destekliyorlar, ofisleri kocaman..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BM'den tarihi Srebrenitsa kararı! Tüm dünyada resmen ilan edildi
ABD'lileri korku sardı! Netanyahu yanarsa Biden da yanar