Birleşmiş Milletler'den son dakika Refah açıklaması! İsrail'e sert tepki

BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, "Gazze'ye daha fazla yardım sağlamak, Refah'a kapsamlı askeri saldırıyı meşrulaştırmak anlamına gelmez." ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 30.04.2024 23:48 GÜNCELLEME 01.05.2024 10:01
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, İsrail'in Refah'a olası kara saldırısına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

"KELİMELERLE BİLE İFADE EDİLEMEYECEK BÜYÜK BİR TRAJEDİYE YOL AÇACAK"

Refah'a yönelik saldırının kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyük bir trajediye yol açacağı uyarısında bulunan Griffiths, tüm dünyanın İsrail'e Refah'a saldırmama uyarısında bulunduğunu ancak saldırının yakın zamanda gerçekleşecek gibi göründüğünü bildirdi.

KITLIK, HASTALIK, ÇATIŞMA VE TOPLU MEZARLARDAN KAÇAN YÜZ BİNLERCE İNSAN...

Griffiths, kıtlık, hastalık, çatışma ve toplu mezarlardan kaçan yüz binlerce insanın Gazze'nin en güney noktasına kaçtığını hatırlatarak, buraya yönelik bir saldırının daha fazla travma ve ölüme yol açacağını kaydetti.

Refah'a kara saldırısının insani yardım örgütlerine de büyük darbe vuracağını belirten Griffiths, "Kıtlık ve ölümü defetmek için bir yarış içindeyiz. Ancak kaybediyoruz." ifadelerini kullandı.

İSRAİL'İN REFAH'A SALDIRMAK İÇİN ÇİRKİN PLANI

Griffiths, İsrail'in yeni geçiş noktaları açmasını memnuniyetle karşıladıklarını, tüm yardım dağıtımının korunması gerektiğini kaydederek, "Gazze'ye daha fazla yardım sağlamak, Refah'a kapsamlı askeri saldırıyı meşrulaştırmak anlamına gelmez." ifadesine yer verdi.

Refah'a saldırının tarif edilemeyecek trajediye yol açacağı uyarısını tekrarlayan Griffiths, hiçbir insani yardım planının bununla baş edemeyeceğine dikkati çekti.

KAYNAK: AA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 29
 • Ymaz 2 ay önce Şikayet Et
  Hamza efendi keşke isminin hakkını verswydin , Hamas herzaman halkın içinde bunu inkar etmiyorlar ,özgurluk için bazı bedeller ödenir , ama malesef bunları size biz analatamadik bir türlü ,yada anlamak istemdiniz ,yazık ismin Hamza
  Cevapla
 • Fatih 2 ay önce Şikayet Et
  Valla onlar plan yapiyorlarsa oraya girmeye çalışıyorlar ise o zaman sözde Müslüman batının kuklaları hariç gerçek Müslüman liderler bir harekete geçin hazırlık yapın israil refaha saldırdığı an ona Müslüman ülkeler öyle bir karşılık vermeli ki israil afallayip geri adım atsinlar yoksa israil bu cesaretle sadece filistin değil diğer Müslüman ülkelere de saldırmaya devam edecektir
  Cevapla
 • Hamza 2 ay önce Şikayet Et
  Hamas kahramanlarınız bu i sanların arasında saklanıyor çoluk çocugu kalkan olarak kullanıyor
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 2 ay önce Şikayet Et
  BM Artık ABD nin arka bahçesi?Öldürülenler haçlı olsaydı çoktan savaşa dur denmişti LANETLİ KAVİM..
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Ak partiye kurban olun ikiyüzlüler. Adam herşeyibi ortaya koyuyor hala Akp Diyorsunuz. Ancak klavye de atıp tutarsınız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 Pakistan'dan tarihi Netanyahu kararı! İmzalar atıldı, resmen ilan edildi
Mahkemeden otopark ücreti kararı! Aracı olan herkesi ilgilendiriyor