Gazze'ye inşa edilen limanın yarısı tamamlandı

Pentagon, Gazze Şeridi açıklarında inşa edilen deniz iskelesi inşaatının yüzde 50'sinin tamamlandığını açıkladı.

Gazze'ye inşa edilen limanın yarısı tamamlandı
Gazze'ye inşa edilen limanın yarısı tamamlandı
GİRİŞ 03.05.2024 10:27 GÜNCELLEME 03.05.2024 10:27
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD ordusunun Gazze Şeridi'ne insani yardım akışını hızlandırmak amacıyla Gazze Şeridi açıklarında inşa edilen deniz iskelesi inşaatının şu ana kadar yüzde 50'den fazlasını tamamladığını duyurdu.

Pentagon Sözcüsü Sabrina Singh, "Bugün itibarıyla birçok farklı bileşenden oluşan iskele inşaatının yüzde 50'sini tamamladık. Yüzer iskelenin tamamı tamamlanıp kuruldu. Köprüde çalışmalar devam ediyor." dedi.

Pentagon, iskeleyi inşa maliyetinin 320 milyon dolardan aşağı olmayacağını belirtmişti. Maliyetin proje için kaba bir tahmin olduğunu ve inşaat operasyonları ve yardım teslimatına ilave olarak ekipmanın ve iskelenin bazı bölümlerinin ABD'den Gazze'ye taşınmasını da içerdiği ifade edildi.

ABD ordusunun planına göre yardımlar, yüzer havuza nakledilmek üzere Güney Kıbrıs'tan ticari gemilere yüklenecek.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 2
  • erbatug 1 ay önce Şikayet Et
    adamlar önceden herseyi hazirlamislar
    Cevapla
  • Hakan Taşçı 1 ay önce Şikayet Et
    Fililsnde ve Gazzede işgal tecavüz taciz bombardıman abluka.insaniihtiyaçların karşılanmaması. SOYKIRIM.şimdide Abd liman yapacak daha çabuk işgal ve boşaltmak için.Samimi isen sınır kapılarını açtır.Denizde güvenliği sağla Filistine yardım gider.Dalga geçime Gazzenin işgali için yeni planlar yapma.tüm insanlık ve barış için acilen Ateşkes.Filistinin bağımsızlığı iki fevletli çözüm
    Cevapla
DİĞER HABERLER
AB'yi karıştıran pazarlık! Meloni iddialarına jet yalanlama!
Havalimanında başıboş köpek paniği! Uçak aniden durmak zorunda kaldı