AKINCI İHA'nın İran'daki başarısı dünya gündemine oturdu

Bayraktar AKINCI, İran'da düşen helikopteri tespit ederek uluslararası medyanın dikkatini çekti. Türk yapımı insansız hava aracının başarısı ve üstün teknik özellikleri, dünya genelinde öne çıkan haberler arasında kendisine yer buldu.

GİRİŞ 21.05.2024 07:39 GÜNCELLEME 21.05.2024 07:40
Bu Habere 126 Yorum Yapılmış

Türk yapımı Bayraktar AKINCI İHA, İran'da kaza yapan Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopterinin yerini tespit ederek önemli bir görevi daha başarıyla gerçekleştirdi.

Dünya medyasında geniş yer bulan bu olayda, Türkiye'nin gelişmiş insansız hava aracının, düşen helikopterin koordinatlarını İran yetkilileri ile paylaştığı bildirildi.

AKINCI İHA DÜNYA BASININDA

Rus haber ajansı TASS, düşen helikopterin yerinin Türk İHA'sı tarafından bulunduğunu yazdı.

The Daily Guardian gazetesi de Türk İHA teknolojisinin başarısını öne çıkaran bir habere yer verdi.

Haberde İHA'nın düşen helikopteri bulma süreci detayları ile anlatılırken "Türk İHA'sının ısı kaynağını tespiti sonrası kurtarma ekipleri harekete geçti" manşeti atıldı.

Çinli basın kuruluşu CGTN de haberi geniş gördü. Haberde "Türk İHA'sı, Reisi'nin düşen helikopterinin ısı kaynağının izini sürdü" denildi.

Türkiye'nin, bu zor anlarında İran'a yardım etmesinin takdirle karşılandığı ifade edildi.

"KAZA YERİNİ TÜRK İHA'SI BULDU"

İHA'nın İran'daki görevine Arap medyası da haberlerinde yer verdi. İngilizce yayın yapan El-Arabiya haber sitesi "Kaza yerini Türk İHA'sı buldu" başlığını attı.

NewArab yayın organı "Arama kurtarma çalışmalarına Türk müdahalesi" manşetini kullandı.

Haberde ayrıca Türk İHA'larının olumsuz hava koşullarındaki başarısına yer verildi.

İsrail medyası da Türk İHA'sının başarısını sütunlarına taşıdı. Jerusalem Post'un haberinde İHA'ların teknik özelliklerine yer verildi.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 126
 • Eninde Sonunda 4 hafta önce Şikayet Et
  Dibine kadar yaklaştığında görünmezken binlerce metre yukarıdan nasıl buldu hayret bir şey hem de çok kısa bir sürede.......
  Cevapla
 • Ahmet 4 hafta önce Şikayet Et
  Guzel teknoloji
  Cevapla
 • Misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  utanmaz yüzsüz vatan hainleri ve düşmanlarımız, hemen biz bulduğumuz için bizim düşürdüğümüzü iddia ederler
  Cevapla
 • Cerrah 4 hafta önce Şikayet Et
  içimizde ki hainlere rağmen daha çık çalışacak daha çok işler başaracağız Allahın izniyle kudursun onlarda
  Cevapla
 • ALLAH dostu 4 hafta önce Şikayet Et
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM RABBİMİZ ALLAHTIR ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM, SANA SONSUZA KADAR HAMD OLSUN VE ŞÜKÜRLER OLSUN. ey kafirler biz, sadece ve sadece ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHA TAPARIZ. ALLAHTAN BAŞKA İLAH GÜÇ KUVVET KUDRET ve YARATICI TANIMAYIZ. haberiniz olsun...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Avrupa kupalarında rakiplerimiz belli oluyor!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Milli Takım'a telefon