İsrail o bölgeden çekildi

İsrail ordusu, Batı Şeria'nın Cenin kenti ve Cenin Mülteci Kampı'ndan çekildi.

GİRİŞ 23.05.2024 08:40 GÜNCELLEME 23.05.2024 09:12
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

İsrail ordusu, iki gün süren askeri saldırılarının ardından işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin kenti ve Cenin Mülteci Kampı'ndan çekildi.

İKİ GÜN SONRA ÇEKİLDİ

İsrail ordusunun 21 Mayıs sabahı başlattığı askeri saldırılarının ardından bu sabah Cenin kenti ve kampından tamamen çekildiğini söyledi. Görgü tanıkları, yüzlerce Filistinlinin, İsrail ordusunun çekilmesinden sonra Cenin Mülteci Kampı'ndaki evlerine ve mülklerine dönmeye başladığını ifade etti.

İsrail'in Cenin'deki saldırılarında 4'ü çocuk 11 Filistinli öldüİsrail'in Cenin'deki saldırılarında 4'ü çocuk 11 Filistinli öldü

ON BİR ŞEHİT

Filistin Sağlık Bakanlığından dün yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Cenin'e 21 Mayıs'ta başlattığı saldırılarda ölen Filistinlilerin sayısının 11'e yükseldiği duyurulmuştu.

HASTANEDE ŞEHİT OLDU

 İsrail ordusunun işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentine yönelik iki gün süren saldırılarında yaralanan bir Filistinlinin hayatını kaybettiği, Cenin'de hayatını kaybedenlerin sayısının 12'ye yükseldiği bildirildi.

Cenin'deki Er-Razi Hastanesi Müdürü Fevvaz Hammad, dün akşam Cenin'de yaralanan 30 yaşındaki Mustafa İbrahim Musa Cebarin'in hayatını kaybettiğini açıkladı.

 

KAYNAK: AA
Şeyma Akman Haber7.com - Editör
Haber 7 - Şeyma Akman

Editör Hakkında

1988 yılında Ankara’da doğdu. İlk öğretimini Ankara’da, orta ve lise öğrenimini Amerika’da tamamladı. Bilkent Üniversitesinde İngilizce-Fransızca mütercim tercümanlık okudu. Gazetecilik mesleğine Kanal 7 dış haberler bölümünde başladı. 7 sene sonra Yasemin.com sitesine geçerek kariyerine yeni bir ivme kazandırdı. Meslek hayatına Haber7.com'da Dış haberler editörü olarak devam ediyor.
YORUMLAR 13
 • Antisiyonist 1 ay önce Şikayet Et
  Ne yazıki bu vahşi ırkıntan çok kişi kriptolu içimizde var olduğunu düşünüyorum
  Cevapla
 • Mardin'li 1 ay önce Şikayet Et
  İsrail ordusu denemez SiyonİT itrailin kuduz vahşi köpek grubu çekildi denmeli
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Bu gazzedeki sözde geçici yardım limanına el atmak lazım.. Gözlemci göndermek lazım. abd kansızı soysuz israile yardımı oradan yapar
  Cevapla
 • Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Allah bu azgınlığınızı yanınınıza bırakmaz şeytanın uşakları siyonistler..
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  İki devletli çözüm öylemi? Dünya kendisini kandırmaya devam etsin. Bu peygamber ve bebek katili lanetli kavim için tek çözüm var o da filistinden topluca sürülmeleridir nereye mi? Abd, ingiltere ve Almanya ya. SON BU OLACAK...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hodri meydan: Kıbrıs'a deniz üssü yaparız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC ziyareti, Yunan medyasını çıldırttı