İsrail Refah'ta ilerliyor! Tanklar konuşlandı

İsrail ordusunun Refah kenti ve Nuseyret Mülteci Kampı'na yönelik saldırıları sürdürüyor. Ordu, Refah kentine 5. takviye askeri birliği gönderdiğini duyurdu.

GİRİŞ 23.05.2024 07:40 GÜNCELLEME 23.05.2024 09:41
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'taki saldırıları devam etti.

Daha önce, Refah'ın doğusunda konuşlanan İsrail tankları kent merkezindeki Yibna mahallesi çevresinde konuşlandı.
Şiddetli çatışmalar yaşandı.

Hamas ise İsrail güçlerine karşılık verdi. Kassam Tugayları, iki İsrail zırhlısını tanksavar roketlerle vurduklarını duyurdu.

5. TAKVİYE ASKERİ BİRLİK GÖNDERİLDİ

The Times Of Israel'in haberine göre, İsrail ordusu, mayıs ayının başlarından bu yana Refah'ta bulunan 162. Tümen'e katılması için Nahal Tugayı'nı Refah kentine gönderdi.

Givati Tugayı, 401. Tugay, Komando ve Negev birliklerinin ardından Nahal Tugayı, Refah'taki kara saldırılarına katılan 5. askeri birlik oldu.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Refah kentini Brezilya ve eş-Şabura mahallelerinde saldırılar düzenlendiği ifade edildi.

Görgü tanıkları, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyindeki Philadelphia Koridoru'nda (Gazze ile Mısır arasındaki sınır) Refah kentinin batısında kara saldırılarını genişlettiğini belirtmişti.

Tanıklar, İsrail askeri araçlarının Philadelphia Koridoru'nda Refah kentinin Mısır sınırına paralel olan mahallelerinde ilerlediğini söylemişti.

ABD'den İsrail'e peş peşe uyarı! Blinken: Büyük bir direniş olur!ABD'den İsrail'e peş peşe uyarı! Blinken: Büyük bir direniş olur!

Zorla evlerinden edildiler, harabelere sığınmak zorunda kaldılarZorla evlerinden edildiler, harabelere sığınmak zorunda kaldılar

BM duyurdu: Refah'ta gıda dağıtımı durdurulduBM duyurdu: Refah'ta gıda dağıtımı durduruldu

800 BİN FİLİSTİNLİ BÖLGEYİ TERK ETTİ

Birleşmiş Milletler ise İsrail'in Refah operasyonunun başlamasından bu yana yaklaşık 800 bin Filistinli'nin bölgeyi terk ettiğini duyurdu.

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı Lloyd Austin İsrailli mevkidaşı Yoav Gallant'la telefonda görüştü.

Austin, bölgedeki insani ve askeri operasyonların koordine edilmesi için etkili bir mekanizmaya ihtiyaç olduğunu vurguladı.

MÜLTECİ KAMPINDA 8 FİLİSTİNLİ ÖLDÜ

İsrail ordusunun hedefindeki bir diğer nokta Nuseyrat Mülteci Kampı'ydı.
Aralarında çocukların da olduğu en az 8 Filistinli öldü.

NETANYAHU'DAN AVRUPA ÜLKELERİNE TEPKİ

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ise İspanya, İrlanda ve Norveç'in Filistin Devleti'ni tanıma kararına tepki göstererek, "Bu terörü ödüllendirmektir." dedi.

Netanyahu Filistin'in terör devleti olacağını savundu. Bu adımın bölgeye barış getirmeyeceğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ise Başkan Joe Biden'ın iki devletli çözümden yana olduğunu hatırlattı.

Birleşmiş Milletler Sözcüsü ise bir kez daha iki devletli çözümü destekleyeceklerini vurguladı.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 36
 • Mehmet Ercan 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye olarak; 2015 yılında İslam İşbirliği Teşkilatına üye ülkelerin katılımıyla teröre kurulmuş olan Teröre Karşı İslam İttifakı Ordusunu, Gazze de de İsrail Devletinin yaptığı devlet terörüne karşı bu terörü durdurmak için Türk Dışişlerince göreve çağırılmasını gerekli girişimde bulunulmasını saygılarımla arz ederim
  Cevapla
 • BaşıÖrtülü 1 ay önce Şikayet Et
  starbocks a giden hiç bir kardeşime hakkımı helal etmiyorum...veya vakko bi şeyle caddelerde hava atanlara...sizin netanyahu dan ne farkınız var.
  Cevapla
 • Das 1 ay önce Şikayet Et
  Gazze nin isgali sonrasi gözünü refah a dikti netenyahu erken secim olmazsa refah ida isgal edecek
  Cevapla
 • Tam BOYKOT 1 ay önce Şikayet Et
  Siyonistlerin ürünlerini daha şiddetli BOYKOT ETMELİYİZ özellikle zincir marketlerdeki ürünlerin yarıdan fazlası Siyonistlerin bu ürünleri marketlerden çıkarsalar geriye satacak ürün kalmayacak.
  Cevapla
 • Extra 1 ay önce Şikayet Et
  İsrail'in sonu olur inşallah. Amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
15 kişinin öldüğü yangın faciasının hasar tespit çalışmaları tamamlandı
Yer: İzmir! İstediği şey jandarmayı çıldırttı