Maduro'dan Refah tepkisi: Netanyahu bu çağın Herodes'idir

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, İsrail'in Refah'ta "katliam" yaptığını söyledi.

GİRİŞ 28.05.2024 11:40 GÜNCELLEME 28.05.2024 11:41
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İsrail ordusunun Refah kentinde yerinden edilmiş Filistinlilerin kampına gerçekleştirdiği saldırıyı "katliam" olarak nitelendirdi.

Maduro, haftalık basın toplantısında yaptığı konuşmada, İsrail'in dünyanın gözleri önünde Gazze'de "katliam" yaptığını belirtti.

ABD ve Avrupa Birliği'ne (AB) tepki gösteren Maduro, "ABD ve AB, ellerindeki güce rağmen bu katliamı durdurmak için hiçbir şey yapmıyor. Bana göre onlar, bu cinayetlerin suç ortaklarıdır." ifadesini kullandı.

'Refah'tan gelen görüntüler, Gazze'nin yeryüzünün cehennemi olduğunun kanıtı'"Refah'tan gelen görüntüler, Gazze'nin yeryüzünün cehennemi olduğunun kanıtı"

SOYKIRIM SESSİZLİĞİ

Maduro, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Uluslararası Adalet Divanı (UAD) kararlarını tanımadığını vurgulayarak, "Müslüman ve Hristiyan çocukları bombalıyor, hukuk onun umrunda değil. Netanyahu, bu çağın Herodes'idir. ABD ne yapıyor? Peki Avrupa ne diyor? Sessiz kalıyorlar. Soykırım sessizliği... Hitler zamanından bu yana insanlığın şahit olduğu en korkunç soykırımlardan biri yaşanıyor." değerlendirmesinde bulundu.

HERODES KİMDİR?

Roma İmparatorluğu tarafından Yahudiye eyaletine atanan Kral Herodes, İsa peygamberin doğum haberini alınca tahtını korumak için Beytüllahim'de 2 yaşın altındaki tüm erkek bebeklerin öldürülmesi emrini veren zalim bir lider olarak biliniyor.

İsrail'in katliam yaptığı Refah'tan korkunç görüntüler geliyorİsrail'in katliam yaptığı Refah'tan korkunç görüntüler geliyor

Çocuklar yanmış kalıntılarda yemek arıyor! Refah'ta kıtlıkÇocuklar yanmış kalıntılarda yemek arıyor! Refah'ta kıtlık

KAYNAK: AA
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 34
 • hhüseyin 3 hafta önce Şikayet Et
  Adam Dünyanın gözü önünde aleni olarak hem de çadırlara saldırıyor. Amerika da katil tetikçisinin hala koruması altında olduğunu göstermek için davet ediyor.
  Cevapla
 • Ömer Genç 3 hafta önce Şikayet Et
  Adamsın Maduro...
  Cevapla
 • Muhsin 3 hafta önce Şikayet Et
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM RABBİMİZ ALLAHTIR ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIN LANETİ netanyahu ve avaneleri ve yalakaları ve destekçileri ve askerleri ve taraftarlarının üzerine olsun..
  Cevapla
 • Mardin'li 3 hafta önce Şikayet Et
  Dahası şeytanyahu bu dönemin Hitler'i
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  adamsın adam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Köpekle otobüse bindi, tepki gösteren yolcularla tartıştı
Husiler harp başlığı taşıyan taarruz botu 'Tufan 1' ile gemiyi imha etti