Kassam Tugayları ilk kez yayınladı: İsrail'i parçalayan silahlar böyle imal ediyor

Filistin’in Gazze Şeridi’nde kurtuluş savaşı veren Hamas teşkilatının askerî yapılanması Kassam Tugayları, İsrail’in terör saldırılarına karşı koyduğu roketlerin imalat görüntülerini yayınladı.

GİRİŞ 29.05.2024 10:00 GÜNCELLEME 29.05.2024 10:03
Bu Habere 83 Yorum Yapılmış

Kassam Tugayları'nın resmi hesaplarından klip eşliğinde yayınlanan görüntülerde, her bir roketin ciddi insan emeğiyle üretildiği gözleniyor.

Kasd el-Sebil” ismi verilen klibi Kassam Tugayları Askerî Korosu seslendiriyor.

Video, Kassam Tugayları Genelkurmay Başkanı Muhammed Deyf’in, 7 Ekim 2023’teki Aksa Tufanı operasyonunun talimatını verdiği konuşmasıyla başlıyor.

İMAN VARSA İMKAN VAR

Yer altı tünellerinde oluşturulan atölyelerde ana mühimmatların imal edildiği sahneler yer alıyor.

2001 yılından bu yana üretilen Kassam roketlerinin 5 ila 16 kilometreye kadar menzili bulunuyor. Kassam roketlerinin uzunluğu 180 cm, 220 cm ve 244 cm olarak değişiyor. İsrail işgalindeki topraklarda askeri hedeflere ateşlenen roketler, özellikle 7 Ekim Aksa Tufanı operasyonu sonrasında sıklıkla gündeme geliyor.


Kassam Tugayları, 7 ayı aşkın süredir İsrail tarafından birçok füze rampasının vurulmasına rağmen, kamufle edilen noktalardan yapılan ateşlemelerle Tel Aviv’i dahi vuracak kabiliyete sahip olduğunu gösteriyor.

İşte o klip:

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 83
 • Hamid 1 ay önce Şikayet Et
  Allah'ın aslanları masAllah sübhanAllah! Siz bunları yayınlayın,bizim içimize ferahlık geliyor.Allah düşmanları siyonistlerse çatlayıp patlıyor.Ey Kassam'ın onurlu mücahitleri,siz ölseniz şehit,kalsaniz gazisiniz.Her türlü kazançtasınız KARDEŞLERİM,sizi yaratana kurban olayim.
  Cevapla
 • yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.Amin
  Cevapla
 • Bjk 1 ay önce Şikayet Et
  Hamas ve kassam vurun acımayın İsrail lilere
  Cevapla
 • Metin 1 ay önce Şikayet Et
  Hamsın gücü silahı yetersiz. Yapacak bir şey yok.
  Cevapla
 • Cemal 1 ay önce Şikayet Et
  Rabbim yardımcıları olsun kardeşlerimin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bunaltıcı havalara kısa bir ara: Sıcaklıklar düşecek yağışlı hava etkili olacak
ABD Gizli Servisi itiraf etti: Başarısız olduk!