Kassam'dan İsrail askerlerine pusu: Çok sayıda ölü ve yaralı var

İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde kurduğu "karma pusuda" İsrail askerlerinden ölenlerin ve yaralananların olduğunu duyurdu.

Kassam'dan İsrail askerlerine pusu: Çok sayıda ölü ve yaralı var
Kassam'dan İsrail askerlerine pusu: Çok sayıda ölü ve yaralı var
GİRİŞ 15.06.2024 16:09 GÜNCELLEME 15.06.2024 16:20
Bu Habere 76 Yorum Yapılmış

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde kurduğu "karma pusuda" İsrail askerlerinden ölenlerin ve yaralananların olduğunu duyurdu.

Kassam Tugaylarından yapılan yazılı açıklamada, Refah kentinin batısında yer alan Tel es-Sultan'daki Es-Suudi bölgesine giren İsrail askeri aracına karma pusu kurulduğu ve İran yapımı "Yasin 105" roketleriyle hedef alındığı belirtildi.

İsrail’in milyonluk tankını yalın ayak havaya uçurdu! Kassam yine zoru başardıİsrail’in milyonluk tankını yalın ayak havaya uçurdu! Kassam yine zoru başardı

ROKETLE VURDULAR!

Pusuda İsrail askerlerinden ölenlerin ve yaralananların olduğu ifade edilen açıklamada, bölgeye İsrail'e ait kurtarma ekiplerinin ulaştığı, bu zırhlı personel taşıyıcının da "Yasin 105" roketleriyle vurulduğu ve içindeki askerlerin öldüğü kaydedildi.

Kassam Tugaylarından yapılan bir diğer açıklamada da İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleriyle beraber İsrail'in güneyindeki Sofa askeri mevzisinin bombalandığı belirtildi.

İsrail ordusundan konuya dair henüz açıklama yapılmadı.

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde ilk kez savaş harici bildiri yayınladı: Hacda bizi unutmayınKassam sözcüsü Ebu Ubeyde ilk kez savaş harici bildiri yayınladı: Hacda bizi unutmayın

Tuzaklar kuruldu, mücahitler İsrailli askerleri tek tek avladıTuzaklar kuruldu, mücahitler İsrailli askerleri tek tek avladı

Kassam Tugayları'ndan İsrail ordu karargahına baskınKassam Tugayları'ndan İsrail ordu karargahına baskın

KAYNAK: AA
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 76
 • ALLAH dostu 3 hafta önce Şikayet Et
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM RABBİMİZ ALLAHTIR ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM kainattaki zerrelerin adedi kadar YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA
  Cevapla
 • Türk 3 hafta önce Şikayet Et
  Allah mücahitlerin yar ve yardımcısı olsun..
  Cevapla
 • Okur 3 hafta önce Şikayet Et
  Gazeyi bu ateşe atanlar koltuklarında yaslanmışlar
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 3 hafta önce Şikayet Et
  KUR’AN BAKARA 120 : Dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır. De ki: Doğru yol, ancak Allah'ın yoludur. SANA GELEN İLİMDEN SONRA ONLARIN ARZULARINA UYACAK OLURSAN, andolsun ki, Allah'tan sana ne bir dost ne de bir yardımcı vardır.
  Cevapla
 • İdris 3 hafta önce Şikayet Et
  Kassam Tugayları'nın ürettiği Yasin 105 füzesi: 105 mm zırh delici başlığa sahiptir. Menzili 15 kilometredir.8 Kas 2023
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ünlü ekonomist Timothy Ash’ten enflasyon yorumu: Riski işaret etti
Sarıyer’de karşı şeride geçen otomobil takla attı! O anlar kamerada