Ebu Ubeyde'nin çağrısına Kâbe İmamı Sudeys'den manidar karşılık! Milyonlar amin dedi

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde'nin ilk kez savaş harici bildiri yayınlayarak 'Hacda bizi unutmayın' mesajına Kabe-i Şerif İmamı Şeyh Abdurrahman es-Sudeys'den anlamlı karşılık geldi. Sudeys Kurban Bayramı hutbesinde zafer duası yaptı.

GİRİŞ 16.06.2024 15:22 GÜNCELLEME 16.06.2024 16:30
Bu Habere 85 Yorum Yapılmış

Kabe-i Şerif İmamı Şeyh Abdurrahman es-Sudeys, Kurban Bayramı hutbesinde Filistin'e destek ve Mescid-i Aksa'nın kurtarılması için dua etti.

"ALLAHIM FİLİSTİN'DEKİ KARDEŞLERİMİZE ZAFER NASİP ET"

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'da yer alan habere göre Sudeys, bayram hutbesinde "Allahım, Mescid-i Aksa'yı saldırganların saldırılarından ve işgalci Siyonistlerin zulmünden koru. Allahım Aksa'yı kıyamet gününe kadar aziz kıl. Allahım Filistin'deki kardeşlerimize zafer nasip et." ifadelerini kullandı.

Mescid-i Aksa, Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Mukaddesat Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin himayesinde bulunuyor.

Daha önce Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin izni dahilinde Mescid-i Aksa'yı ziyaret eden Yahudiler, 2003'ten bu yana Vakıflar İdaresinin egemenliğini ihlal eden İsrail'in tek taraflı kararı çerçevesinde polis eşliğinde Müslümanların kutsal mabedine giriyor.

İsrail makamlarının bu tek taraflı kararını tanımayan Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Müslümanların egemenliğini ihlal edici bu tür girişleri baskın olarak tanımlıyor.

Tel Aviv yönetimi, Mescid-i Aksa'da "sadece Müslümanların ibadet edebildiği diğer dinlerin mensuplarınınsa sadece ziyaret edebileceği" tarihi statükonun korunduğunu savunuyor.

Ancak fanatik Yahudilerin, İsrail polisi korumasında Harem-i Şerif'e düzenledikleri baskınlarda dua etmeleri ve dini ritüelleri yerine getirmeleri sıkça kameralara yansıyor.

 

 

 

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 85
 • Das 1 ay önce Şikayet Et
  Hamas terör örgütü is rail sivilleri katlediyor filistin halki savunmasiz cocuklarada silah yok nasil kendisini savunsun savaş ucaklari füzelere tanklara karsi zavalli müslümanlar savunmasiz müslümanlar ölmeye mahkum Cebrail bin melekle yardima gelmicene göre hepsi ölecek ya savaştan yada acliktan peygamberin kilicla gezerdi sen niye savunmasizsin be müslüman Batı silah üretirken
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun amin güzel olan şeyi kimin yaptığının önemi yok eleştirileri bir kenara bırakın kâfir Sünni vehhabi ayır mıyor birlik olma zamanı ( şia) kâfiri hariç tabi
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Allahım mücahit kardeşlerimize yardımını esirgeme Allahümme amiin inşaallah.
  Cevapla
 • Barbar 1 ay önce Şikayet Et
  Kutsal toprakların en yakın zamanda TEKRAR fethedilmesini nasip et Allahım
  Cevapla
 • ... 1 ay önce Şikayet Et
  Duamız hep sizinle
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çin'den beklenmedik Rusya kararı! Ukrayna son dakika duyurdu
2023 yılında zirveye oturdular! İşte popüler kız ve erkek bebek isimleri...