Revivo 'Gazze Kasabı'na kazan kaldırdı: Biz hiçbir başarısı olmayan bir hükümetiz

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun lideri olduğu Likud Partisi Milletvekili Eliyahu Revivo, ülkede erken seçimi konuşmak için doğru zaman olduğunu vurgulayarak, “Biz hiçbir başarısı olmayan bir hükümetiz, gerçek bu” ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 17.06.2024 23:21 GÜNCELLEME 17.06.2024 23:37
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinli Müslümanlar yaklaşık 260 gündür Dünyanın gözü önünde aralıksız bir şekilde etnik temizliğe uğruyor.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam ve diğer direnişçi gruplara karşı büyük bir hezimete uğrayan bununla birlikte esirleri de kurtaramayan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, koltuğunu korumak için hunharca masum sivilleri katlediyor. 

MÜSLÜMAN SİVİLLERİN CAN KAYBI KORKUNÇ SEVİYEDE!

Gazze'deki sivil can kaybı 37 bini aşarken, hâlâ enkaz altında ve yol kenarlarında çok sayıda cenazenin bulunduğu bildiriliyor.

'GAZZE KASABI' NETANYAHU'YA KENDİ PARTİSİ DE KAZAN KALDIRMAYA BAŞLADI

Soykırım suçu işleyen İsrail’de erken seçim için çağrıların şiddeti artıyor. İsrail’de Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların başlamasında bu yana süren protestolarda yüksek sesle talep edilen erken seçim bu kez Netanyahu’nun lideri olduğu Likud Partisi’nden geldi.

"BİZ HİÇBİR BAŞARISI OLMAYAN BİR HÜKÜMETİZ"

Likud Milletvekili Eliyahu Revivo, hükümetin etkisizliği nedeniyle erken seçim çağrısı yapmanın doğru zaman olabileceğini belirterek, "Biz hiçbir başarısı olmayan bir hükümetiz, gerçek bu." sözleriyle parti içinde yaşanan kırılmayı ifşa etti.

"İKTİDARI KAYBETSE BİLE BUNA DEĞECEK"

Partisinden başka milletvekillerinin de kendisiyle aynı fikirde olduğunu aktaran Revivo, "Likud iktidarı kaybetse bile buna değecek. Çünkü İsrail liderlikten önce gelir." sözlerini kaydetti.

KAYNAK: HABER7, İHA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 44
 • DEMİR 1 ay önce Şikayet Et
  Bunlar Durmazlar , Biri Gider Biri Gelir ... Önemli Olan Yılanın Başını Önceden Ezmektir ...
  Cevapla
 • Ahmet Aktürk 1 ay önce Şikayet Et
  Bu olayların başrolünde NETANYAHU var hatırlayalım yolsuzlukla suçlanıyordu hükümeti kuramıyordu ceza evi yolu gözüküyordu onlara yol verdi kendine Sebeb oluşturdu ve savaşı başlattı İsrail tarihinin en büyük yolsuzluk çetesi bunlar şimdi kimse bunu sorgulamıyor tüm gözler farklı yerde savaş herşeyi unutturdu tam bir cambaza bak oyunu
  Cevapla
 • Dünyalılar 1 ay önce Şikayet Et
  Gazzeyi yıkan Filistin topraklarını işgal eden komutanlar ve yetkililer hepsi tutuklansın BM göreve.
  Cevapla
 • Tual 1 ay önce Şikayet Et
  ABD emriyle oyun oynuyorlar amacları hırsız katil netanyahuyu koruma cabaları
  Cevapla
 • Dede 1 ay önce Şikayet Et
  İran gibi bir devlet daha müslümanlardan çıksa iyi olur Arap ve müslümanlar kınıyor ne yaptınız 1 mermi mi attiniz
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  İran=israil=ruh ikizi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD Kongresinde tarihi utanç: Gazze kasabını ayakta alkışladılar
Çalışandan patrona 35 milyon liralık vurgun kamerada... Bakın nerede yakalandı