İşgalci İsrail'i korkutan saldırı uyarısı: Püskürtülmesi zor

ABD Başkanı Joe Biden'ın Kıdemli Danışmanı Amos Hochstein, İsrail'i, Lübnan Hizbullahı ile devam eden çatışmaları nedeniyle "püskürtülmesi zor bir İran saldırısı" konusunda uyardı.

GİRİŞ 18.06.2024 15:25 GÜNCELLEME 18.06.2024 15:45
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Haaretz gazetesinin haberine göre, İsrail ile Hizbullah arasında Lübnan sınırında geçen hafta önemli ölçüde tırmanan çatışmaları sakinleştirme çabalarının bir parçası olarak dün Tel Aviv'e gelen Hochstein, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Başbakan Binyamin Netanyahu, muhalefet lideri Yair Lapid ve Savunma Bakanı Yoav Galant ile görüştü.'İSRAİL PÜSKÜRTEMEZ'

Hochstein, İsrailli yetkilileri "Hizbullah'la savaşın, İran'ın İsrail'e geniş çaplı saldırısına yol açabileceği ve bunun İsrail savunma sistemleri tarafından püskürtülmesinin zor olacağı" konusunda uyardı.

'GAZZE'DE ATEŞKES SAĞLANMADIKÇA...'

Hizbullah'ın da Lübnan'dan geniş çaplı bir saldırı yapabileceği uyarısında bulunan Hochstein, Gazze'de ateşkes sağlanmadıkça Hizbullah ile ateşkesin sağlanamayacağının altını çizdi.

Habere göre Hochstein, İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyinde yer alan Refah'taki kara operasyonunun iki veya üç hafta içinde tamamlanması halinde, bunun İsrail ile Hizbullah arasındaki çatışmaların yoğunluğunun da azalmasını beraberinde getireceğini umuyor.

Hochstein, Hizbullah ile İsrail arasındaki saldırılarda olası bir yumuşamanın, iki taraf arasında gelecekte imzalanacak bir ateşkes anlaşması için bir çerçeve oluşturmasını umduğunu dile getirdi.

Haaretz'in söz konusu haberine ilişkin ABD ve İsrail'den ise resmi bir açıklama yapılmadı.

Tel Aviv ziyaretinin ardından Beyrut'a geçen Hochstein, Lübnan'da temaslarını sürdürüyor.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 22
 • Mustafa Gülmez 3 hafta önce Şikayet Et
  بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ فَلَمْ تَقْتُلُوهُمْ وَلٰكِنَّ اللّٰهَ قَتَلَهُمْۖ وَمَا رَمَيْتَ اِذْ رَمَيْتَ وَلٰكِنَّ اللّٰهَ رَمٰىۚ وَلِيُبْلِىَ الْمُؤْمِن۪ينَ مِنْهُ بَلَٓاءً حَسَنًاۜ اِنَّ اللّٰهَ سَم۪يعٌ عَل۪يمٌ‌ـ﴿١٧‌ـ﴾ Filistin toprakları üzerinde 12 yaş üzerinde 1 tane yahudi kalmasın. #Devletbahçeli #hakanfidan #Fahreddinaltun #ilhamaliyev #şahbazşerif
  Cevapla
 • Gunergok 3 hafta önce Şikayet Et
  Yaw he he.. kuzey ırakta pkkli itlerinizeiha saglayan isbilikci iran mi filistin icin savasacak...
  Cevapla
 • Önder 3 hafta önce Şikayet Et
  Siz merak etmeyin İran'da o cesaret yok.onun zararı İslam ülkelerine.
  Cevapla
 • Murat 3 hafta önce Şikayet Et
  Bunlar hep dümen itrail bildiğini okuyor ama demir yumruğu yiyecek dümenleri elinde kalacak.
  Cevapla
 • Aydin 3 hafta önce Şikayet Et
  islam dunyasinin isi lubnan hizbullahina kalmissa yandikki ne yandik
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Evdeki hesap çarşıya uymadı! Fiyatları geri çektiler
Ev sahibi ve kiracılar dikkat! Tam bir el bombası, okumadan imzalamayın