Refah'ta katliam: Çok sayıda şehit ve yaralı var

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarının olduğu El-Mevasi bölgesine düzenlediği saldırıda şehit sayısı 25'e yükselirken, 50 kişi yaralandı.

GİRİŞ 21.06.2024 20:23 GÜNCELLEME 22.06.2024 11:14
Bu Habere 97 Yorum Yapılmış

İsrail tankları, Refah'ın batısındaki El-Mevasi bölgesine top mermileri ile saldırı düzenledi.

25 ŞEHİT, 50 YARALI!

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun, yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını bombalaması sonucu 25 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 50 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Görgü tanıkları da İsrail ordusuna ait tankların Mevasi bölgesinde Filistinlilerin çadırlarının olduğu bölgeleri bombaladığını, çadırlarda yangın çıktığını aktardı.

MEVASİ GÜVENLİ BÖLGELER ARASINDA YER ALIYOR

Han Yunus ile Refah kentlerine uzanan Mevasi bölgesi, İsrail ordusunun göçe zorladığı Filistinlilerin gitmesini istediği "güvenli bölgeler" arasında yer alıyordu.

İki bölgeye ayrılmış Mevasi'nin Han Yunus'taki kısmı, kentin güneybatısında kalırken Deyr el-Belah yakınlarına kadar uzanıyor.

İSARAİL, ULUSLARARASI ADALET DİVANININ KARARINA RAĞMEN SOYKIRIMA DEVAM EDİYOR

İsrail ordusu, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) saldırıları durdurma kararına rağmen Refah'ı bombalamayı sürdürüyor.

BM'nin yargı organı UAD, 24 Mayıs'ta aldığı tedbir kararlarında, İsrail'in Refah'a yönelik saldırılarını derhal durdurmasına, insani yardımları engellememesine ve suçlarını araştıracak BM görevlilerinin Gazze'ye girişine izin vermesine hükmetmişti.

İsrail ordusunun, 28 Mayıs'ta, Refah kentinde zorla yerinden edilen Filistinlilerin bulunduğu ve daha önce "güvenli" olduğunu iddia ettiği Mevasi'de çadırları hedef alan saldırısında 21 kişi hayatını kaybetmiş, 64 kişi yaralanmıştı.

KAYNAK: AA
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 97
 • SARÌYER,LÌ 34,5 3 hafta önce Şikayet Et
  Katil amerika bunların sebebi amerika,ingiltere,kanada,mebali bunlardır katiller topluluğu,hiç bir müslüman ülkesi bunların mallarını satmasın Amerikaya ölüm
  Cevapla
 • Türk 3 hafta önce Şikayet Et
  Allah bu zalim siyonistlerin helakını versin...
  Cevapla
 • Solotürk 3 hafta önce Şikayet Et
  Allahın yardımı ne zaman. Yeter Ya Rabbi. Bu zalimleri durdurabilecek müslüman yok. Senin yardımın gelsin artık.
  Cevapla
 • 313. 1453 3 hafta önce Şikayet Et
  İsrailin sonu çok yakındır İsrail haritadan tamamen silinicektir ve bu çok yakındır ve Amerika'nın İngiltere'nin sonlarıda çok yakındır ???
  Cevapla
 • Dadas 3 hafta önce Şikayet Et
  Yahudileri öldürun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
FIFA'dan skandal İsrail kararı!
Tarihin en büyük kesintisi! Kabus gibi olay Dünya geneline işte böyle yansıdı...