Brezilya'dan Hamas kararı! ABD'nin talebini kabul ettiler: Terörist...

Brezilya, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın talebi üzerine Hamas üyesi ve ailesini Brezilya’dan sınır dışı etti.

GİRİŞ 25.06.2024 03:28 GÜNCELLEME 25.06.2024 10:12
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Brezilya, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın talebi üzerine Hamas üyesi ve ailesini sınır dışı etti.

HAMAS ÜYESİ, AİLESİYLE BERABER SINIR DIŞI EDİLDİ

Brezilya Federal Polis kaynakları, 37 yaşındaki Muslim M. A. Abuumar ile 7 aylık hamile eşi, oğlu ve kayınvalidesinin Sao Paulo'nun Guarulhos Havaalanı’nda ülkeye giriş yaparken gözaltına alındığını ve dün Qatar Airways uçağıyla Katar’ın başkenti Doha'ya geri gönderildiğini aktardı.

Brezilya'dan Hamas kararı! ABD'nin talebini kabul ettiler: Terörist...

Kaynaklar, sınır dışı talebinin ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan geldiğini belirterek, Filistinli adamın Hamas'la derin bir ilişki içinde olduğunun bir yargıç önünde kanıtlandığını açıkladı.

BREZİLYA, ABD'NİN SİYASİ AMAÇLI TALEBİNİ KABUL ETTİ

Abuumar'ın avukatı Bruno Henrique de Moura tarafından sunulan tedbir kararına göre, Filistinli aile Guarulhos Havaalanı’na girişte polis tarafından herhangi bir arama emri olmaksızın gözaltına alındı. Moura, Brezilya polisinin "ABD'nin siyasi amaçlı talebini kabul ettiğini" ve Abuumar'ın isminin ABD hükümetinin terörist izleme listesinde yer almasına dayandığını söyledi. Moura, "ABD bu listeyi Filistin yanlısı aktivistlerin hayatını zorlaştırmak için kullanıyor" dedi.

Abuumar’ın Brezilya'da yaşayan erkek kardeşini ziyarete geldiği ifade edildi. Filistin'in Brasilia Büyükelçisi İbrahim El Zeben, Abuumar konusunda kimsenin elçilikle resmi olarak temasa geçmediğini söyledi.

Brezilya'dan Hamas kararı! ABD'nin talebini kabul ettiler: Terörist...

Abuumar’ın sınır dışı kararını onaylayan Yargıç Milenna da Cunha, kararında Abuumar'ın Katar’ın başkenti Doha'da Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye ile görüştüğüne dair sosyal medya paylaşımlarına değindi.

Kararda, Abuumar'ın Asya Orta Doğu Merkezi'nin sorumlusu olduğu ve eşinin Malezyalı ve çocuklarının Malezya doğumlu olduğu belirtildi. Kararda ayrıca Brezilya polisinin Abuumar'ın eşinin doğum yapması ve çocuklarının Brezilya vatandaşı olması için ailesiyle birlikte Brezilya'ya seyahat ettiğinden şüphelendiği de belirtildi.

Abuumar'ın Brezilya'ya ilk kez geçen yıl Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva'nın yemin ederek göreve başladığı 1 Ocak günü geldiği ifade edildi.

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 40
 • Hakan TAŞÇI 4 hafta önce Şikayet Et
  Brezilya yönetimi İsrail ve ABD nin kuklası.Satın alınmış kişiler yani israile hizmet eden siyonist ve masondur.Halk Filistinliler için yürüyor destek veriyor.Kendisini üstün millet dünyanın efendisi olarak tamılayan yahudilerden kurtulmak için verilen mücadeledir.Allahın yardımı ile başarılı olacağız.Yüzyıllardır sinsice insanlığın kılcal damarlarına yerleşmiş ilettir .yahudiler
  Cevapla
 • Fransadan 4 hafta önce Şikayet Et
  Brezilya=portkekiz
  Cevapla
 • Selim 4 hafta önce Şikayet Et
  Aaaaa, sonra abd mama vermez.
  Cevapla
 • misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  abd itrailin elince oyuncak olmuş dev bir ülke . Rabb'im ikisinin de sonunu tez zamanda getirsin İnşallah.
  Cevapla
 • Tuncalev 4 hafta önce Şikayet Et
  Asil terörüst amerika israyil dünyanin huzurunu kaciriyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar!
Bakan Fidan: Netanyahu’nun, başka bir ajandası var