İspanya Başbakanı'ndan NATO'ya Gazze çağrısı! Ukrayna'yı örnek verdi

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, NATO üyesi ülkelere hitaben yaptığı konuşmada, NATO'dan, Ukrayna'da olduğu gibi Gazze'de de aynı "birlik ve tutarlılığı" talep etti.

İspanya Başbakanı'ndan NATO'ya Gazze çağrısı! Ukrayna'yı örnek verdi
İspanya Başbakanı'ndan NATO'ya Gazze çağrısı! Ukrayna'yı örnek verdi
GİRİŞ 11.07.2024 10:04 GÜNCELLEME 11.07.2024 10:12
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Washington'da düzenlenen NATO Atlantik Konseyi Devlet ve Hükümet Başkanları Oturumu'na katıldı.

Sanchez'in, basına kapalı NATO toplantısında yaptığı konuşmada, "Ukrayna'ya desteğimizi zayıflatacak çifte standart uygulamakla suçlanamayız. Tam tersine Rusya'nın Ukrayna'daki işgaline karşı takınılan birlik ve tutarlığın aynısını Gazze için de talep ediyoruz." dediği kaydedildi.

Sanchez, "Vatandaşlarımızın tutarlı bir siyasi duruşa sahip olduğumuzu, çifte standartların olmadığını anlamaları önemlidir. Uluslararası hukuku savunduğumuz için Ukrayna'yı desteklediğimizi söylüyorsak, aynısını Gazze'de de yapmalıyız." dedi.

İspanya Başbakanı, "Ukrayna'da uluslararası hukuka saygı gösterilmesini talep ediyorsak, Gazze'de de buna saygı gösterilmesini talep etmeliyiz." diye konuştu.

KAYNAK: AA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 23
 • Hakan TAŞÇI 3 gün önce Şikayet Et
  SANCHEZ Allah senden razı olsun senin gibi cesur yürekli kahramanların sayısını artırsın.Amin.Sana kurulan tuzak ve kumpaslara Eşini suçlamalarına rağmen doğruyu söylüyor.Adaketi savunuyorsun
  Cevapla
 • sait dbakır 4 gün önce Şikayet Et
  helal olsun ispanyaya tebrikler rabim sizi islamiyetle şereflendirsin inşallah
  Cevapla
 • Misafir 4 gün önce Şikayet Et
  arap ülkeleri diye bir şey kalmadı. bütün araplarin başındaki ler siyonistler ve kafir hepsi.
  Cevapla
 • Kutahyali 4 gün önce Şikayet Et
  Petrol seni sevmeye başladım
  Cevapla
 • Murat 4 gün önce Şikayet Et
  Yahudilerin kovulduğu ülke İspanya demekki iyi tanıyorlar baksanıza sesleri maşallah gür çıkıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Azerin Bozkurt yaptı! Cumhurbaşkanı Erdoğan gururla alkışladı
Ev sahiplerinin kiracılara yeni dayatmaları: GBT, KKB, findeks raporu