G. Osetya Rusya'ya katılmak istiyor

Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya lideri Eduard Kokoeti, Rusya'daki Kuzey Osetya ile birleşme niyetinde olduklarını söyledi.

G. Osetya Rusya'ya katılmak istiyor
G. Osetya Rusya'ya katılmak istiyor
GİRİŞ 11.09.2008 11:44 GÜNCELLEME 11.09.2008 11:44
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Rus İnterfaks ajansı, Kokoeti'nin yaptığı açıklamada, Kuzey Osetya ile birleşip Rusya'nın bir parçası olmak istediklerini söylediğini duyurdu.

Kokoeti, Kremlin'in düzenlediği basın turu çerçevesinde Tshinvali'ye gelen bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada, nihai olarak Rusya ile birleşmelerinin gündemlerinde olduğunu açıklamıştı.

AA

YORUMLAR 2
  • mustafa tat 14 yıl önce Şikayet Et
    rusyanin amaci. rusyanin amaci belli kaybettigi topraklari yeniden kazanma pesinde eger gorbacov degilde o zaman putin olsaydi sovyetler birligi cokmezdi.artik putin bence bunu diger kaybettigi topraklarada uygulayacak.arkadasa katiliyorum bol parcala yut kara delik gibi
    Cevapla
  • suleyman oral 14 yıl önce Şikayet Et
    bende bunu bekliordum zaten. Bu güne kadar rusya hep aynısını yapmıştı zaten.standart politikası olan BÖL-PARÇALA-YUT politikası işte.isyan çıktığı ilk gün rusyanın onlara destek vermesinden sonra ben zaten bunu söylemiştim.çünki çıkarı olmadan rusya bi iş yapmazdı...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
TİSK'ten EYT ve asgari ücret açıklaması: 3 önerinin 2'si kabul edildi
Ekonomi büyüdü de ne oldu vatandaşa ne faydası var?