Facebook'un arkasında Obama mı var?

Facebook'un arkasındaki güçler teknoloji kulislerinde tartışılmaya devam ediyor. Ancak Barack Obama öyle bir toplantı düzenledi ki teknoloji sektörü bu sefer yerinden oynayacak.

Facebook'un arkasında Obama mı var?
Facebook'un arkasında Obama mı var?
GİRİŞ 18.02.2011 15:40 GÜNCELLEME 18.02.2011 15:40
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

27 yaşında dünyanın en zengin insanlarından biri, üstelik Time'a göre yılın en büyük adamı. Tek bir fikirle hayatı değişen Mark Zuckerberg Facebook sayesinde dünyayı yönlendirmeye devam ediyor.

Yaşıtları Amerikan Başkanı Barack Obama'yı ancak televizyonda görürken, Zuckerberg geçtiğimiz gün yapılan özel bir toplantıda başkanın onur konuğuydu.

Kaliforniya'da Obama tarafından özel olarak tertiplenen bu toplantıya Apple'dan Steve Jobs Google'dan Eric Schmidt ve Facebook CEO'su Mark Zucberkerg katıldı.

Basına kapalı olan toplantıyla ilgili fotoğraflar Beyaz Saray'ın halkla ilişkiler bölümü tarafından internete konuldu. Başkan Obama, teknolojiye olan desteğini artırmak için bu üç büyük şirketin gelecek planlarını öğrenmek istedi.


Barack Obama Mark Zuckerberg ile sık sık özel olarak konuştu

Obama Zuckberg'e Görevler Verdi

Toplantı her ne kadar basına kapalı olsa da diğer konuklar içerik hakkında açıklama yapmaktan çekinmediler. Obama Steve Jobs'ın sağlık durumu hakkında bilgi alırken Google'ın ülke ekonomisine olan önemli katkılarından dolayı Eric Schmidt'e teşekkür etti.

Ancak toplantının yıldızı Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'di. Sık sık Zuckerberg ile yakın pozlar vermekten çekinmeyen Başkan Obama Facebook'a olan desteğini artıracağını da açıkladı.

Toplantıya katılanların verdiği bilgiye göre Obama, Zuckerberg'in projelerine her türlü destek için genç CEO'a söz de vermekten çekinmedi.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, Amerikan Başkanı, Zuckerberg'e ülkenin ekonomisi ve gelecek planları için bazı görevler verdiği de toplantıya katılanlar tarafından bildirildi.

Barack Obama 2008 yılındaki seçim kampanyasında Facebook'u da kullanmıştı. ABD başkanı Facebook'u kampanyasında kullanan ilk dünya lideri unvanına da sahip.

Sizce Facebook tamamen bağımsız bir yatırım mı? Yoksa site psikolojik bir savaş stratejisi mi?


(ShiftDelete.Net ) 

YORUMLAR 6
 • Levent Yuksel 13 yıl önce Şikayet Et
  Normal Bu - 2. Aksine böyle bir bilgiye ihtiyacı dahilinde etik değildir diye kayıtsız kalması saçmadır. Dünya talip sistemler insanoğlunu doğuştan implat takarak kendi sürekli takip etmesi sizin güvenliğiniz ayağına bugünden reklamlarını yaptıkları bir hizmettiki 9/11 sinemasında bu deşifre edilmişti.Sosyal Medya teknolojisi ise etliye sütlüye bulaşmadan insanların gönüllü olarak içine aldıkları bir etkinlik üzeridnen bunu sağlayabileceğini zaten gördü. Körün istediği bir göz Allah verdi iki göz hesabı işleri kolaylaştı
  Cevapla
 • Levent Yuksel 13 yıl önce Şikayet Et
  Normal Bu. facebook bireye sağladığı hizmet ortadır. bunun nekadarı dolu ne kadarının boş olduğu ayrı bir konudur. ve mutlak bir tanım olamaz kimi için zaman kaybı kimi için herşeyidir. Gelinen noktada facebook kabullenmiş ve bu türkler ne kadar sosyal bir milletmiş diyen facebook sahibini ihya eden başka bir millet değil biziz. Faecbook etkin olan x kişi hakkında istihbaratın toplanabileceği en güzel kaynak ise burası. Böyle bir kaynağın anahtarını obama tabiki isteyecektirki bu normal.
  Cevapla
 • feyzullah özdemir 13 yıl önce Şikayet Et
  Facebook=Zaman kaybi. O senin fotografini begendi, yorum yapti, yok yorumunu begendi, arkadas olmak istiyor gibi sacma seylerle ugrastirarak insanlarin beynini adeta donduran gereksiz yere saatlerin hatta günlerin bosa harcanmasina neden olan internet sitesi. insanlarin fislenmesi olayi ise baska bir kötü tarafi. Kullanmiyorum.
  Cevapla
 • huzurislamda 13 yıl önce Şikayet Et
  facebook demek kişisel bilgilerin zahmetsizce toplanması demek. kişisel bilgi toplamak artık daha ucuz kim kimle arkadaş üyeliğinizi dondurun kişisel bilgilerinizi vermeyin
  Cevapla
 • fatih özdemir 13 yıl önce Şikayet Et
  bence. bence facebook demek sadece geyik muhabetti demek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP’li belediyenin sosyal tesislerde içki satış kararıyla ilgili AK Parti’den kritik karar
Diyanet'ten 'Hac kurası' tepkisi: Bu bizim kırmızı çizgimizdir!