KPSS ÖABT sonuçları açıklandı mı? 2022 ÖABT ne zaman açıklanacak? ÖSYM sonuçlar için tarih verdi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi oturumu 2 Ekim 2022 Pazar günü gerçekleştirildi. Öğretmen olmak isteyen binlerce aday KPSS Genel Kültür, Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi oturumlarından sonra ÖABT sınavına katıldı. Şimdi ise gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. PekiKPSS ÖABT sonuçları açıklandı mı? 2022 ÖABT ne zaman açıklanacak? ÖSYM sonuçlar için tarih verdi!

KPSS ÖABT sonuçları açıklandı mı? 2022 ÖABT ne zaman açıklanacak? ÖSYM sonuçlar için tarih verdi!
KPSS ÖABT sonuçları açıklandı mı? 2022 ÖABT ne zaman açıklanacak? ÖSYM sonuçlar için tarih verdi!
GİRİŞ 20.10.2022 14:36 GÜNCELLEME 20.10.2022 14:36

KPSS ÖABT sınavı 2 Ekim tarihinde gerçekleştirildi. Adaylar sınav sonrasında verdikleri doğru ve yanlış cevaplara göre puan alacak. KPSS ÖABT sınavında adaylar test şeklinde sorulan soruları yanıtlandırdı. KPSS son oturumu olan ÖABT sonuçları ise ÖSYM tarafından açıklanacak. Peki KPSS ÖABT sonuçları açıklandı mı? 2022 ÖABT ne zaman açıklanacak? ÖSYM sonuçlar için tarih verdi!

KPSS ÖABT SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

ÖSYM tarafından yapılan KPSS ÖABT sınavı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 2 Ekim tarihinde yapılan KPSS ÖABT sınav sonuçları henüz açıklanmadı.

KPSS ÖABT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Genel Kültür, Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sonuçları 21 Ekim 2022 Cuma günü açıklanacak.

KPSS SONUÇLARINA NEREDEN BAKILIR?

Adaylar KPSS sonuçlarını görüntülemek için ÖSYM resmi internet sitesine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmalıdır. Aynı zamanda burada sınavda verdikleri doğru ve yanlış cevap sayısı da yazmaktadır. Sınav sonuçları internet yoluyla açıklanacak olup adaylara basılı olarak iletilmeyecektir.

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika... MEB sürpriz kararı duyurdu! 81 il valiliğine gönderildi: Yasaklandı
 Türkiye tarihinin en büyük rüşvet operasyonu