MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023 MSÜ tercih sonuçları görüntüleme

MSÜ tercih sonuçları açıklanma tarihi merak ediliyor. ÖSYM tarafından 3 Nisan 2023 tarihinde uygulanan MSÜ sonrasında tercih süreci başladı. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı tercih sonuçları ve mülakat tarihi sorguluyor. Peki MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023 MSÜ tercih sonuçları görüntüleme...

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023 MSÜ tercih sonuçları görüntüleme
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023 MSÜ tercih sonuçları görüntüleme
GİRİŞ 28.05.2023 12:30 GÜNCELLEME 28.05.2023 12:30

MSÜ tercih sonuçları açıklanma tarihi gündemde yerini aldı. MSÜ tercihleri, 3 Nisan tarihinde yapılmaya başladı. Adaylar MSÜ tercih sonuçlarını öğrendikten sonra 2. aşamaya kabul edilenler mülakata çağrılacak. Gözler ÖSYM tarafından gelecek habere çevrildi. Peki MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023 MSÜ tercih sonuçları görüntüleme...

MSÜ TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTİYOR?

MSÜ tercihleri yapılmaya devam ediyor. Adaylar 2023 MSÜ tercih işlemlerine 3 Mayıs'ta başladı. MSÜ tercihleri son günü 29 Mayıs 2023 saat 23.59'da son buluyor.

MSÜ TERCİH İÇİN TIKLAYINIZ.

MSÜ TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSÜ tercih sonuçları için net bir tarih verilmedi. Tercih sürecinde işlem yapmayan adaylar, ikinci aşama için mülakata çağrılmayacak. 

Geçtiğimiz sene yapılan MSÜ tercih işlemleri 18 Nisan-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşmişti. Sonuçlar ise 20 Haziran 2022'de belli olmuştu. Bu bilgilere bakarak temmuz başı gibi sonuçların açıklanması bekleniyor.

MSÜ TERCİH SONUÇLARINA NEREDEN BAKILIR?

Adayların ilgili 2023-MSÜ puan türündeki sırasına göre 2'nci Seçim aşamalarına çağrılması ile ilgili bilgilendirme https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ adresinden yapılacak olup sınav çağrıları Millî Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığınca https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden yapılacaktır. Sınava çağrılan adaylar, sınava başvuru yaparken / tercih yaparken verdikleri cep telefonlarından bilgilendirilecektir. Bu nedenle adayların iletişim bilgilerinin doğru olması ve özellikle cep telefon numaralarının güncel olması çok önemlidir.

MSÜ TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Emre Kongar'dan skandal sözler: Bu demokrasi değil faşizmdir
Son dakika: BOTAŞ'tan doğal gaz fiyatı açıklaması!