Sözleşmeli öğretmen tercih sonuçları ne zaman belli olacak? 2017

Milyonlarca öğretmenin beklediği atama sürecinde sona gelindi. 20 bin Sözleşmeli Öğretmen atamasında tercih maratonu başladı. Sözleşmeli Öğretmen olabilmek için ter bekleyen adaylar tercih başvurularını 10- 17 Temmuz tarihleri arasında yapacaklar. Sonuçlar ne zaman ilan edilecek? İşte yanıtı...

Sözleşmeli öğretmen tercih sonuçları ne zaman belli olacak? 2017
Sözleşmeli öğretmen tercih sonuçları ne zaman belli olacak? 2017
GİRİŞ 20.07.2017 12:15 GÜNCELLEME 20.07.2017 12:15

Milli Eğitim Bakanlığı'nın sözleşmeli öğretmenlik için tercih ekranını aktif hale getirmesiyle tercihler alınmaya başlandı. 17 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edecek olan tercihlerin sonuçları ise 19 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN TERCİHLERİ NASIL YAPILIYOR?

Öğretmen adayları KPSS sınavının ardından aldıkları puanlar neticesinde girmeye hak kazandıkları sözleşmeli öğretmenlik mülakat puanlarıyla tercihlerini yapacaklar.  17 Mayıs 2017'de açıklanan mülakat sonuçlarının, branş bazında sıralaması henüz açıklanmadı.

Öğretmen adayları tercihlerini MEB'in açtığı atamalara ilişkin tercih ekranınından yapabilecekler. Ayrıca adaylar başvuru yaptıkları adreste bulunan  "Branşlara Göre Başvuru Durumu" bölümünden hangi branşa ne kadar başvuru yapıldığını ve kontenjan sayısını da öğrenebilecekler. Daha önce kadrolu öğretmenlik atmalarında 40 okul tercih hakkına sahipken, şimdi sözleşmeli öğretmenlik atamalarında sadece 20 okul tercihinde bulunabilecekler. 

Yapılan tercihlerin sonucu 19 Temmuz 2017 günü ilan edilecek.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Gabar'dan petrol fışkırıyor! Müjdenin detayları açıklandı...Binlerce varil
İmamoğlu yine balıkçıda! Bu kez HDP'lilerle...