Ücretli öğretmenlere ek ders müjdesi! Ücretler %100 arttırıldı...

Destekleme ve yetiştirme kurslarında yapılan düzenleme sonucunda kadrolu öğretmenlere ek ders ücretleri %100 artırımlı olarak ödenmekte iken ücretli öğretmenler bu düzenlemenin dışında tutulmuş ve kurslarda görev alan ücretli öğretmenlere bugüne kadar normal ek ders ücreti ödenmiştir. Türk Eğitim Sen'in açtığı dava sonucunda, mahkeme, ücretli öğretmenlere destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücretlerinin %100 artırımlı ödenmesine karar verdi.

Ücretli öğretmenlere ek ders müjdesi! Ücretler %100 arttırıldı...
Ücretli öğretmenlere ek ders müjdesi! Ücretler %100 arttırıldı...
GİRİŞ 17.08.2018 10:03 GÜNCELLEME 17.08.2018 10:03

Destekleme ve yetiştirme kurslarında yapılan düzenleme sonucunda kadrolu öğretmenlere ek ders ücretleri %100 artırımlı olarak ödenmekte iken ücretli öğretmenler bu düzenlemenin dışında tutulmuş ve kurslarda görev alan ücretli öğretmenlere bugüne kadar normal ek ders ücreti ödenmiştir.

Türk Eğitim Sen'in açtığı davada Ankara 6.İdare Mahkemesi davayı reddetmiş, red kararı sendika tarafından istinaf mahkemesine götürülerek itiraz edilmiştir. İtirazımız sonucunda Ankara Bölge İdare Mahkemesi 3. İdari Dava Dairesi itirazımızı haklı bularak yerel mahkeme kararını kaldırmış ve dava konusu işlemi iptal etmiştir. Mahkemenin iptal kararı üzerine ücretli öğretmenlere de destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücretleri %100 artırımlı ödenecektir.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı mahkeme kararı üzerine valiliklere gönderdiği yazıda mahkeme kararının bakanlığa tebliğ tarihi olan 26.07.2018 tarihinden itibaren uygulanmasını istemiştir. Bu durumda ücretli öğretmenler, 26.07.2018 tarihinden sonra destekleme ve yetiştirme kurslarında okutacakları derslerin ek ders ücretini %100 artırımlı olarak alacaktır.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Firuz Bağlıkaya TÜRSAB’ta yeniden başkan seçildi
Karadeniz'de yeni gaz müjdesi! Bakan Dönmez duyurdu: İlk veriler pozitif