Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavı taban puanı belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığınca, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için sözlü sınava çağrılan adaylara ait taban puanlar açıklandı.

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavı taban puanı belli oldu
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavı taban puanı belli oldu
GİRİŞ 09.04.2019 15:53 GÜNCELLEME 09.04.2019 15:53

Bakanlığın internet sitesinden, farklı branşlarda yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için sözlü sınava çağrılan aday sayıları ve adaylara ait KPSS taban puanları açıklandı.

Buna göre, gıda teknolojisi, 92 ile en yüksek taban puanına sahip alan oldu. Daha sonra, 91 taban puanıyla psikoloji, 87 puanla halkla ilişkiler ve organizasyon hizmetleri alanları geldi.

Taban puanlarına, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğünün "http://personel.meb.gov.tr/" internet adresinden ulaşılabilecek.

SÖZLÜ SINAV TARİHLERİ

Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek. Bu adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Tercihler, aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler, herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

Açıklanan başvuru takvimine göre, sözlü sınavlar 12-30 Haziran'da yapılacak ve sonuçlar 4 Temmuz'da ilan edilecek.

Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz'da alınacak ve 16 Temmuz'da sonuçlandırılacak.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İTÜ'deki sınav, Mustafa Şentop'un oğlu yüzünden değil usulsüzlükten iptal olmuş
Hüseyin Baş'tan tepki çeken Togg yorumu: Aklı sıra dalga geçmeye çalıştı