ATA AÖF 2020 bütünleme sınav sonuçları ne zaman? ATA AÖF 2020 sınav sonuç ekranı

ATA AÖF bütünleme sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim fakültesi (ATA AÖF) tarafından açıklanacak 2020 güz yarıyılı bütünleme sınavı sonuçları, sınava giren tüm öğrenciler tarafından merakla bekleniyor.

ATA AÖF 2020 bütünleme sınav sonuçları ne zaman? ATA AÖF 2020 sınav sonuç ekranı
ATA AÖF 2020 bütünleme sınav sonuçları ne zaman? ATA AÖF 2020 sınav sonuç ekranı
GİRİŞ 13.02.2020 11:25 GÜNCELLEME 13.02.2020 11:26

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim fakültesi (ATA AÖF) bütünleme sınavı 1-2 Şubat tarihinde sona erdi. Öğrenciler an itibari ile ATA AÖF tarafından bütünleme sınavı sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki 2020 ATA AÖF güz yarıyılı bütünleme sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav sonucu nasıl sorgulanır? İşte merak edilen tüm soruların cevapları...

 

ATA AÖF BÜTÜNLEME SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ATA AÖF tarafından öğrencileri tarafından merakla beklenen 2020 güz yarıyılı bütünleme sınavı sonuçları henüz açıklanmadı. Resmi internet sitesi ataaof.edu.tr adresinde yer alan bilgiye göre bütünleme sınavı sonuçları, sınavın sona ermesi ile birlikte 2 hafta içerisinde tüm öğrencilere duyurulacak.

2020 ATA AÖF GÜZ YARI YIL BÜTÜNLEME SINAVI SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2020 güz yarıyılı sınav sonuçları  ATA AÖF OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) sistemi üzerinden tüm öğrencilere ilan edilecek. 

 

Sisteme girebilmek için öğrencilerin öncelikle https://obs.atauni.edu.tr/ adresine giriş yapmaları, akabinde karşılarına ekran üzerinden TC kimlik no ve parola yardımı ile  öğrenci sistemine giriş yapmaları gerekiyor.

SINAVDA 4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Açıköğretim Programları uygulayan üniversitelerde (Atatürk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi) uygulama birliği sağlanması amacıyla Açıköğretim programlarında uygulanması gereken ölçme ve değerlendirme ilkelerini belirleyerek, 18-03-2016 tarih ve 10675850160-106-16196 sayılı yazısıyla bu hususlar üniversitelere dağıtılmış ve bu konuda yasal düzenlemelerin yapılması gerektiği bildirilmiştir.

Adı geçen düzenlemede:

Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı götürmesi” hükmüne yer vermiştir. Bu nedenle tüm sınavlarda 4 yanlış 1 doğru cevabı götürmektedir.

ETİKETLER
Sonuç ekranı
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İYİ Partili isim 'Akşener 28 Şubat'a karşı en dik duran kişi' demişti: Gerçek ortaya çıktı
Kılıçdaroğlu'nu savunmak isteyen Sözcü işleri daha da karıştırdı: Algı ellerinde patladı!