LGS Şubat ayı örnek soruları yayınlandı mı? 2020 LGS örnek sorular!

LGS Şubat ayı örnek soruları yayınlandı mı? Önümüzdeki Haziran ayında düzenlenecek olan LGS sınavı öncesi MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, tüm öğrenciler için örnek sorular yayınlıyor. İşte merakla edilen 2020 LGS örnek soruları...

LGS Şubat ayı örnek soruları yayınlandı mı? 2020 LGS örnek sorular!
LGS Şubat ayı örnek soruları yayınlandı mı? 2020 LGS örnek sorular!
GİRİŞ 12.02.2020 15:07 GÜNCELLEME 12.02.2020 15:29

MEB, 2020 Şubat ayı LGS örnek sorularını yayınlamaya hazırlanıyor. Bu yıl 8. sınıfa giden ve sınava hazırlanan öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında yer alan örnek sorular, 2020 LGS sınavına girecek olan öğrencilerin hazırlanmasında büyük rol oynuyor. MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenli olarak yayınlanan örnek sorular geçtiğimiz Ocak ayında yayınladı. Şimdi gözler Şubat ayında yayınlanacak örnek sorulara çevrilmiş durumda. Peki 2020 LGS Şubat ayı örnek sorular ne zaman yayınlanacak?

 

LGS ŞUBAT AYI ÖRNEK SORULAR YAYINLANDI MI?

LGS sınavına hazırlanan öğrencilerin merakla beklediği 2020 LGS Şubat ayı örnek soruları henüz yayınlanmadı. Soruların yayınlanması ile birlikte haberimizde yer alacak.

2020 LGS OCAK AYI ÖRNEK SORULARI YAYINLANDI!

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ocak ayı LGS örnek soruları yayınladı. İşte Ocak ayı LSG sözel ve sayısal örnek soruları

 

2020 OCAK AYI LGS ÖRNEK SORULAR (SÖZEL)
2020 OCAK AYI LGS ÖRNEK SORULAR (SAYISAL)

LGS NEDİR?

2018-2019 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlanan ve 2018 yılına kadar TEOG olarak uygulanan sistemin adıdır. Liselere Geçiş Sistemi kısa adı ile LGS'ye ilköğretim okullarında öğrenim gören 8. Sınıf öğrencileri girmektedir.

Bu sınava giren 8. sınıf öğrencileri yüzde 70 sınav puanı, yüzde 30 diploma notuyla liseye yerleştirilecek. Gelecek yıldan itibaren uygulanacak LGS ile merkezi sınav kaldırılacak. İl Milli Eğitim Müdürlükleri kendi sınavlarını düzenleyecek, sorular Bakanlığın soru havuzundan seçilecek.

2020 LGS SINAVI NE ZAMAN?

Milyonlarca öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek olan 2020 LGS sınavı 7 Haziran'da yapılacak. Sınavda başarılı olan öğrenciler puanlamalara göre istediği okulu tercih edebilecek.

“Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile iki oturumda gerçekleştirilecek sınav, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Aktütün’de PKK’lı bir terörist, Komandolarımıza teslim oldu
Arkasına ABD ve İran'ı aldı! Türkiye'ye karşı 'diklenmeye' başladı