Bakan Selçuk'tan son dakika açıklama: Ücretli öğretmenlerin ödemeleri başlıyor

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretli öğretmenlere ödemelerin uzaktan eğitimin başladığı günden itibaren yapılacağını bildirdi.

GİRİŞ 01.04.2020 17:12 GÜNCELLEME 01.04.2020 17:56
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretli öğretmenlere ödemelerin uzaktan eğitimin başladığı günden itibaren yapılacağını bildirdi. TRT Haber canlı yayınında soruları yanıtlayan Selçuk'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

Henüz ulusal düzeyde bütün öğrencilere hitap edebilecek çalışmayı yapan iki, üç tane ülke var. Bunlardan bir tanesi de Türkiye. Bu anlamda Çin'den sonra dünyada da ikinci durumdayız.

Anne babalar gözetimi asla bırakmamalı, çocuklar çok sıkılmamalı.

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 24
 • Kutlu 1 ay önce Şikayet Et
  Devlet bütün vatandaşlarını düşündüğü gibi öğretmenlerini de düşünüyor. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Fakat ekders ödemesinde büyük bir haksızlık var dönülmesi lazım. Çünkü bazı öğretmenlerin ekders sayısı 20 iken bazı öğretmenlerin ekders sayısı 4 mesela. Yani iki öğretmen de derse girmediği halde bi öğretmen 2000 diğer öğretmen 200 lira alacak. Ya ekders ücreti verilmemeli yahut seminer dönemindeki gibi bütün öğretmenlere günlük üç saat ücret verilmeli diye düşünüyorum.
  Cevapla
 • alpay 1 ay önce Şikayet Et
  ben ögretmen degilim kamu görevlisiyim.anlamadıgım konu şu bu ögretmenlerden ne istiyorsunuz ki.tamam şuan okullar kapalı ama adamlar evlerinden çalışıyorlar yani yattıkları yerden maaş almıyorlar. bizim insanımız bilip bilmeden konuşuyor cocuklarınızın gelecegi için ugraşan ögretmendir hemde kendi cocukları kadar o kadar ugraşmıyorlar gerçekten hakları ödenmez. okullara gitmiyorlar ama evden çalışıyorar sizin cocuklarınız gelecegi için ögretmenlerimize haksızlık yapmayın Hazreti Ali (radıyallahü anh) bana bir harf örgetenin kırk gün kölesi olurum demiştir...
  Cevapla
 • Mardinli 1 ay önce Şikayet Et
  okullara gitmediği halde neden ek ders alır öğretmen bu ülkede şuan tek problem öğretmen maaşı mı yani hakkım varsa haram olsun
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Kanunda derki; ekders yapılan ders karşılığı ödenen bir ücrettir. Peki yapılmayan ekdersin karşılığında ödenen ücret haram değil midir? Öğretmenler bunu kendilerine bir sorsunlar!!
  Cevapla
 • Malkoçoğlu 1 ay önce Şikayet Et
  Okullara gitmediği halde öğretmen ek dersleri neden farklı? Ortada bir haksızlık var. Ya herkese eşit verilmeli. Ya da hiç verilmemeli. Bana sorarsanız ek dersler yardıma muhtaç insanlara verilmeliydi.
  Cevapla
 • Bursalı 1 ay önce Şikayet Et
  Moda Tasarımı öğretmenleri şu anda okullarda maske dikiyor...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Adnan Menderes paylaşımı
Son dakika: Bakan Albayrak'tan kritik kur ve faiz açıklaması! Yıl sonu müjdesini de verdi