MEB'den öğretmen atamaları açıklaması

MEB'den öğretmen atamalarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada, "18 Mart'ta atanan sözleşmeli öğretmenlerin kararnameleri 22 Haziran'da atandıkları illere gönderilecek" denildi.

MEB'den öğretmen atamaları açıklaması
MEB'den öğretmen atamaları açıklaması
GİRİŞ 22.05.2020 15:37 GÜNCELLEME 22.05.2020 17:40
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 18 Mart'ta atanan sözleşmeli öğretmenlerin kararnamelerinin 22 Haziran'da atandıkları illere gönderileceğini bildirdi.

MEB Personel Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, atanan öğretmenlerin kararnameleri, 22 Haziran Pazartesi günü illere gönderilecek.

Göreve 2016'da başlayan ve kadroya geçen öğretmenlerden, 31 Aralık itibarıyla öğretmen kadrosunda 1 yıllık çalışma süresini tamamlayacak olanlar il içi ve iller arası yer değiştirmelere müracaat edebilecek.

Göreve 2017'de başlayan sözleşmeli öğretmenlerden 1. aşama başvurularının son günü itibarıyla kadroya geçmiş olanlar ağustosta yapılacak mazeret atamasına başvurabilecek.

YER DEĞİŞTİRME VE İLK ATAMA TAKVİMLERİ GÜNCELLENDİ

Bakanlık, corona virüs salgını sürecinden dolayı daha önce açıklanan yer değiştirme takvimiyle Haziran 2020 sözleşmeli öğretmen ilk atama takvimi de güncellendi.

Buna göre, daha önce 8 Eylül'de açıklanacağı duyurulan öğretmen atama sonuçları 1 Eylül'de açıklanacak.

Sözleşmeli öğretmen kadrosu için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 1-12 Haziran'da alınacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 22 Haziran'da ilan edilecek, sözlü sınavlar, 6-25 Temmuz'da yapılacak. Sözlü sınav sonuçları ise 28 Temmuz'da ilan edilecek.

Bu kapsamda sonuçlara itirazlar, 4-7 Ağustos'ta alınacak. Bu itirazların sonuçları, 10 Ağustos'ta duyurulacak.

Atama tercihleri, 28-31 Ağustos'ta alınacak, atama sonuçları ise 1 Eylül'de açıklanacak.

Öğretmenler il içi isteğe bağlı yer değiştirmeleri için 20-27 Temmuz'da başvuruda bulunacak, atamalar 28 Temmuz'da yapılacak.

İller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri için ise başvurular 6-10 Ağustos'ta alınacak, atamalar 11 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

Mazerete bağlı yer değiştirme işlemleri için 12-17 Ağustos'ta başvuru alınacak, atamalar 24 Ağustos'ta yapılacak.

ETİKETLER
açıklama
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Anneyimmm 8 ay önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanımız 3çocuk istiyor gençlerden çocuklarımız bir araya gelemiyorlaryı çocukları olsun ne olur duyun sesimizi güvenlik soruşturması nedeniyle işe geç başladı diye kızıma eş durumu gelmedi bunda çocuklarımızın suçu neee evlatlarımızın piskolojisi bozuldu Allah rızası için çözümm bulunn artıkkk
  Cevapla
 • Ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  Neden yolluyorsun. Neden yaz tatilinde 20bin ınsana boşuna maaş vereceksiniz. Yapmayın devlet bukadar zengin değil.
  Cevapla
 • öğretmen 8 ay önce Şikayet Et
  cahillik hat safada, ben martta atandim, isten ayrildim, temmuza kadarda maas almiyacagim,ev gecindiriyorum,nasil gecindireyim, bu durum seni nicin rahatsız etti be cahil.
  Cevapla
 • Vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Öğretmen tayin zamanının yeniden düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü tayin Ağustosta taşınma,ev bulma,çocuklu olanlar okula yerleştirme 15günde olacak iş değil yetkililerin buna bir çare bulması lazım
  Cevapla
DİĞER HABERLER
MİLGEM Projesi'nin 5'inci gemisi İstanbul (F-515) Fırkateyni'nin denize iniş töreni!
Ülkeleri tehdit etmeye başladılar