Üniversiteler açılacak mı? YÖK'ten son dakika açıklaması

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), üniversitelerin açılması konusunda, “Sağlık Bakanlığının tavsiye kararının üniversitelere bildirilmesinden sonra bu konu tekrar gündeme gelmemiştir” açıklamasını yaptı.

Üniversiteler açılacak mı? YÖK'ten son dakika açıklaması
Üniversiteler açılacak mı? YÖK'ten son dakika açıklaması
GİRİŞ 28.09.2020 23:26 GÜNCELLEME 28.09.2020 23:31
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Üniversitelerin açılmasıyla ilgili sosyal medyada paylaşılan iddialarla ilgili YÖK'ten son dakika açıklaması geldi.

Yapılan açıklamada, ''Üniversitelerimiz 1 Ekim sonrası için akademik takvimlerini yüz yüze olacak şekilde hazırlayabilirler' şeklinde paylaşımlar yer almaktadır ve bazı gazeteci arkadaşlarımız bu açıklamanın doğruluğunu teyit etmek istemişlerdir. Başkan beyin bu türden bir açıklaması bulunmamaktadır.'' denildi.

YÖK'TEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE;

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, “'Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç açıkladı: Covid-19 tedbirleri kapsamında üniversitelerimizin açılmasına karar verilmiştir. Üniversitelerimiz 1 Ekim sonrası için akademik takvimlerini yüz yüze olacak şekilde hazırlayabilirler' şeklinde paylaşımlar yer almaktadır ve bazı gazeteci arkadaşlarımız bu açıklamanın doğruluğunu teyit etmek istemişlerdir. Başkan beyin bu türden bir açıklaması bulunmamaktadır. Sağlık Bakanlığının tavsiye kararının üniversitelere bildirilmesinden sonra bu konu tekrar gündeme gelmemiştir” denildi.

 

 

ETİKETLER
eğitim haberleri
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Vanli 2 ay önce Şikayet Et
  Herkes yapmayın etmeyin üniversiteleri açmayın diyor da zaten açılacak diye birşey söylenmiyor. Her zamanki sosyal medya trolleri milletle dalga geçiyor.
  Cevapla
 • F. APAYDIN 2 ay önce Şikayet Et
  Üniversiteleri Sağlık Bakanlığımı yönetiyor. YÖK başkanı niçin net bir açıklama yapmıyor. Herkes topu birbirine atıyor.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Nasıl ki daha önce aceleci davranıp erkenden yeni kontrollü sosyal hayata geçiş yaptık ve sonuçları felaket oldu. Yine benzerini yaşamayalım. Bu ortamda ilkokulların bile açılması büyük risk iken üniversitelerin açılması hiç iyi olmaz.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Üniversitelerin açılması ilkokulların açılmasına benzemez. Virüs etkisini artırmış iken kışta geliyor zaten üniversitelerin açılması felaketle sonuçlanabilir Allah muhafaza aceleye lüzum yok önce sağlık.
  Cevapla
 • emr 2 ay önce Şikayet Et
  bu kulisle olacak işler değil bir vilayette olan üniversitelere onlarca farklı vilayetten insanlar geçiyor öğrenimleri için bu trafik ne demek biliyor musunuz en azından bir süre böyle devam etmeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte 2020'nin en çok satan otomobilleri
ABD 'Stratejik Türk Üçgeni'ni konuşuyor