KPSS ortaöğretim sınav yerleri ne zaman açıklanır? ÖSYM AİS 2020 sınav giriş belgesi sorgulama!

Peki KPSS sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak? KPSS ortaöğretim sınavı başvuruları ÖSYM tarafından 15-30 Eylül tarihleri arasında alındı. Lise mezunlarının katılacağı memurluk sınavına kısa bir zaman kala KPSS sınav giriş yerleri araştırılmaya başlandı. Sınava katılacaklar Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden T.C kimlik ve şifre ile birlikte KPSS önlisans sınav yerlerini öğrenebilecek…

KPSS ortaöğretim sınav yerleri ne zaman açıklanır? ÖSYM AİS 2020 sınav giriş belgesi sorgulama!
KPSS ortaöğretim sınav yerleri ne zaman açıklanır? ÖSYM AİS 2020 sınav giriş belgesi sorgulama!
GİRİŞ 07.11.2020 09:01 GÜNCELLEME 07.11.2020 09:01

Devlet memuru olmak için fırsatı kaçırmak istemeyen lise mezunları 22 Kasım’da gerçekleştirilecek ortaöğretim sınavına hazırlıklarını sürdürüyor. Kasım ayına gelinmesiyle birlikte de en çok merak edilen konuların başında KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi geliyor. Sınavın gerçekleştirileceği adres, okul bilgisini önceden öğrenmek ve yaşanabilecek aksilikleri önlemek isteyenler okulları ziyaret ediyor. Peki 2020  KPSS ortaöğretim sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? 2 yılda bir düzenlenen sınava katılım sağlayan adayların puanları önümüzdeki senede yerleştirme işlemleri için kullanılabilecek. İşte KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesinin açıklanacağı tarih…

 

 

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Kamu Personeli Seçme Sınavı ortaöğretim oturumu 22 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek. ÖSYM tarafından sınav giriş yerleri genellikle sınavdan 10 gün önce açıklanıyor. KPSS ortaöğretim sınav yerlerinin 12 Kasım’da açıklanması bekleniyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklama geldiğinde detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

 

 

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV GİRİŞ YERLERİ NASIL SORGULANIR?

Lise memurluk sınavı giriş yerleri ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden T.C kimlik numarası ve aday şifresiyle öğrenilebilecek. Sizde aşağıda bulunan link  üzerinden veya  ais.osym.gov.tr adresinden KPSS ortaöğretim sınav giriş yerlerini sorgulayabilirsiniz. Sınav giriş belgesinde sınava katılım kuralları, sınavın başlayacağı tam tarih, sınavın gerçekleştirileceği merkeze dair açık adres bilgisi bulunuyor.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVINDA KAÇ SORU SORULUYOR?

KPSS ortaöğretim sınavında adaylara 60 Genel Yetenek ve 60 Genel Kültür sorusu olmak üzere toplam 120 soru yönetilmektedir. Adaylara 120 soru için 130 dakika yani 2 saat 10 dakika süre veriliyor. Adayların her sorunun çözümü için 1.1 dakika süresi bulunuyor. KPSS ortaöğretim sınavı Genel Yetenek testinde Türkçe dersinden 30 soru Matematik-Geometri derslerinden ise 30 soru yöneltiliyor. Sınavın ikinci bölümünde Genel Kültür testinden toplam 4 dersten 60 adet soru soruluyor. Tarih 27, Coğrafya 18, Vatandaşlık 9 ve Güncel Bilgilerden 6 soru geliyor.

KPSS ORTAÖĞRETİM DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Her testte, örneğin Genel Yetenek’te, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır. Bir testte, en az 1 ham puanı (net) bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puanı (1 net) olması gerekmektedir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Türkiye'den bir büyük başarı daha! ASELSAT 3U Küp Uydusu uzaya fırlatıldı
Karaburun'da yetiştirilen nergiste talebe yetişemiyorlar