VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 VGM Yükseköğrenim burs sonuçları tarihi!

VGM burs sonuçları, Üniversitelerde önlisans ve lisans eğitimi alan binlerce öğrenci Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilecek burs başvurularını Ekim ayı içerisinde tamamladı. Burs almaya hak kazananlara bir eğitim yılında toplam 8 ay boyunca 300 TL geri ödemesiz yardım yapılacak. Peki VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM tarafından Yükseköğrenim burs sonuçlarıyla ilgili değerlendirme açıklaması geldi…

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 VGM Yükseköğrenim burs sonuçları tarihi!
VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 VGM Yükseköğrenim burs sonuçları tarihi!
GİRİŞ 18.12.2020 09:16 GÜNCELLEME 18.12.2020 09:16

VGM burs başvuruları 15-30 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Üniversite eğitimleri boyunca verilen burstan faydalanacak öğrencilere Ekim-Mayıs ayları arasında ödemeleri yapılacak. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen burs sonuçları her yıl KYK burs sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklanır. KYK tarafından verilen bursu almaya hak kazanan öğrenciler VGM burslarından faydalanamaz. Burs başvurularını yaptıktan sonra ilgili İl Müdürlüklerinden öğrencilerden burs değerlendirme aşamalarında ek olarak bilgi ve belge istenebilir. Burs almak isteyen öğrencilerin belirlenen tarihlerde gerekli belgeleri yetkililere ulaştırmak zorundadır. Aksi takdirde öğrencilerin burs alamaz. Sonuçlar açıklandığında önlisans ve lisans öğrencileri vgm.gov.tr adresinden T.C kimlik numarası ad, soyad, doğum tarihi ve baba adıyla birlikte sonuçları görüntüleyebilir. Peki 2020 VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte burs başvuru sonuçlarıyla ilgili yaşananlar…

 

 

VGM BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirme aşaması süren VGM Yükseköğrenim burs sonuçları ile ilgili yapılan açıklamada T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları açıklandıktan sonra değerlendirmelere başlanacağı ifade edildi.

 

 

KYK burs sonuçları 7 Aralık 2020 tarihinde açıklandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim burs başvurusu değerlendirme işlemleri başladı. Geçtiğimiz 2019 yılında VGM başvuru sonuçları 1 Ocak tarihinde açıklanmıştı. Yeni yılda burs sonuçlarının Ocak ayının ilk haftası açıklanması bekleniyor.

VGM burs sonuçları, burs.vgm.gov.tr adresinden açıklanacak. Önlisans ve lisans öğrencileri burs almaya hak kazanıp kazanmadıklarını T.C kimlik numarası, ad, soy ad, doğum tarihi ve baba adıyla sorgulayabilecek.

2020-2021 VGM BURS ÜCRETİ NE KADAR?


VGM BURS ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILIR?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir banka dekontunu iletmelidirler. Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından yatırılır.  Yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine bir eğitim yılında 8 ay (Ekim-Mayıs), ortaöğrenim bursu ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bir eğitim yılında 9 ay (Ekim-Haziran) süre ile verilir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
NATO'da kritik görev! 441.04'ün komutası Türkiye'ye geçti
Zelenskiy, Rusya'nın 18 sivili öldürdüğü AVM'ye saldırı anının görüntülerini paylaştı