MEB’den okul karneleriyle ilgili kritik karar! İlkokul, ortaokul lise öğrencileri karnelerini..

MEB Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ortaokul ve liselerde yüz yüze yapılması planlanan sınavların ertelendiğini duyurdu. 4-22 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek sınavlarla ortaokul ve lise öğrencileri birinci dönem karne notları oluşturulacaktı. Bu gelişmeyle 18 milyon öğrenci ve ailesi karne notlarının nasıl verileceğini araştırıyor. Peki 1. dönem karne notları nasıl verilecek?

MEB’den okul karneleriyle ilgili kritik karar! İlkokul, ortaokul lise öğrencileri karnelerini..
MEB’den okul karneleriyle ilgili kritik karar! İlkokul, ortaokul lise öğrencileri karnelerini..
GİRİŞ 30.12.2020 09:43 GÜNCELLEME 30.12.2020 09:43
Bu Habere 171 Yorum Yapılmış

2020-2021 eğitim öğretim yılında ara tatil dönüşü İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri uzaktan eğitime geçiş yaptı. Bakan Ziya Selçuk daha önce yaptığı açıklamasında öğrencilere basılı karne vermek istedikleri üzerinde durmuştu. MEB tarafından yayımlanan genelgeyle şube notu bulunmayan ortaokul ve lise öğrencilerinin yüz yüze sınav yapılması kararı verilmişti. MEB Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bilim Kurulu ve Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeleri doğrultusunda yapılacak sınavların ertelendiğini paylaştı. Olağanüstü süreçlerden geçildiğinin altını çizen Selçuk, ders konularının ve sınavlarının  öğrencilere yüklenmek değil, bilgiyle yetiştirmek amacıyla yapıldığını vurguladı. Peki 1. dönem İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine nasıl karne verilecek? İşte alınan karne kararının detayları…

 

 

ÖĞRENCİLERE 1. DÖNEM KARNELERİ NASIL VERİLECEK?

 

 

MEB Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden verileceğini duyurdu.

Lise öğrencileri ise birinci dönem notlarının ikinci dönem yapılacak yüz yüze sınavlarla alacak. Daha önce yapılan açıklama doğrultusunda öğrencilere karne dağıtımları 22 Ocak tarihinden itibaren okul yönetimlerince yapılacak. Açıklamaya göre İlkokul ve ortaokul öğrencilerine birinci dönem basılı karne verilecek. Ancak lise öğrencilerinin karneleri ikinci dönem oluşturulacak.

 

Karne dağıtımları okul yönetimleri tarafından yoğunluk oluşturulmaması sebebiyle farklı gün ve zaman dilimlerinde gerçekleştirilecek. Karnelerin dağıtım sürecinde okul yönetimleri tarafından velilere ve öğrencilere gerekli bildirimler yapılacak. 

KARNE DAĞITIMLARINI OKUL YÖNETİMLERİ YAPACAK!

MEB tarafından açıklanan 2020-2021 eğitim öğretim takvimine göre uzaktan eğitim bu dönem 22 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek. Öğrenciler için 25 Ocak’ta başlayacak yarıyıl tatili 15 Şubat 2021 tarihine kadar sürecek. 2. dönem yapılması planlanan Nisan ara tatili ise yarıyıl tatiline eklenerek tatil süresi 21 gün olacak. Öğrenciler 1. dönem sonu yani 22 Ocak tarihinde karnelerini teslim alacak. Karne dağıtımları yoğunluk oluşmaması ve koronavirüs tedbirleri doğrultusunda farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak gerçekleştirilecek.

YORUMLAR 171
 • ??? 3 yıl önce Şikayet Et
  Lütfen herkese tablet verin lütfen
  Cevapla
 • Elif 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bakanım, lütfen olan sınav notlarını silin. Çünkü 2 gün üst üste bütün yazılıları olduk. Ben de bu sene bir lgs öğrencisiyim. Lisem çöp olmasın diye elimden geleni yaptım. Ancak canlı derslerden çok bir şey anlamadım diye maalesef notlarım düşük.
  Cevapla
 • Halime 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakanım sizden tek bir dileğim var ne olur kimseyi zor durumda bırakmayın
  Cevapla
 • Halime 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakanım biz 4 kardeş 1 telefonla girmeye çalışıyoruz ve de bakanım yaptığınız sınavları yaptınız ama ben canlı derslere yarı yarı girdim lütfen bakanım bizi bir görün ve bizim gibi zor durumda olanlara yardım et
  Cevapla
 • sedat ceylan 3 yıl önce Şikayet Et
  Güzel
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
UEFA yine yapacağını yaptı! Aynı açı aynı gol: Yamal 1. Arda 5. oldu
EURO 2024'ün en iyi maçları açıklandı: Türkiye, ilk 5'e damga vurdu