Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan EBA açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) mobil destek araçlarıyla ilgili, "Hedefimiz, her bir çocuğumuza dokunabilmek. Destek Noktalarımızla dileyen her öğrencimizin yanı başındayız" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan EBA açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan EBA açıklaması
GİRİŞ 31.01.2021 15:36 GÜNCELLEME 31.01.2021 15:36
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı videolu paylaşımda, EBA Destek Noktalarının ülkenin tamamında öğrencilere hizmet verdiğine dikkat çekti. Selçuk, paylaşımında "EBA Mobil Destek Araçları ile 'Yanındayız' dediğimiz her bir çocuğumuz için yollardayız. Bazı mesafeler, hedefler terimlerle ifade edilemiyor. Hedefimiz, her bir çocuğumuza dokunabilmek. Destek Noktalarımızla dileyen her öğrencimizin yanı başındayız" ifadelerini kullandı

Videoda ise, mobil destek araçlarının Mart 2020'den bu yana kat ettiği kilometre ve ulaştığı öğrenci sayısına ilişkin veriler yer aldı. EBA mobil destek aracı filosunun Eylül 2020'den bu yana genişlediği belirtilerek, "167 EBA mobil destek aracıyla 142 bin kilometre yol kat ettik. Sadece EBA mobil destek araçlarımızla 2 bin 432 yerleşim yerinde 38 bin 39 çocuğumuza ulaştık. Eğitim için yollardayız" denildi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 1
  • Sabri Deniz 10 ay önce Şikayet Et
    Sayın bakanım 3cocuk canli dersler giremeyo saatleri ayni tablet verebilirmisiniz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD askerinden Türkiye-Suriye sınırında teçhizatlı hazırlık
Türkiye ve Katar zirvesinde 12 anlaşma! Arap Yarımadası'ndaki ülkelere mesaj