Şehirdeki kritik toplantı sonrası duyurdu: Yüz yüze eğitime hazırız!

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçe milli eğitim müdürleri ile bir araya geldi. Sivas Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen programa şube müdürleri de katıldı. Toplantı, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi değerlendirme sunumu ile başladı.

Şehirdeki kritik toplantı sonrası duyurdu: Yüz yüze eğitime hazırız!
Şehirdeki kritik toplantı sonrası duyurdu: Yüz yüze eğitime hazırız!
GİRİŞ 25.02.2021 10:07 GÜNCELLEME 25.02.2021 10:14
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Proje koordinatörü Serdar Öcal tarafından gerçekleştirilen sunumda ilçelerin 2019-2020 LGS başarı durumu ile proje kapsamında gerçekleştirilen hazır bulunuşluk ve izleme sınavlarına ilişkin başarı grafikleri üzerinden değerlendirmelerde bulunuldu. Öcal, KÖPRÜ Projesi kapsamında gerçekleştirilen ve yapılması planlanan çalışmalara ilişkin de bilgi verdi.

"ARZU ETTİĞİMİZ BAŞARILARI YAKALAYACAĞIZ"

Projenin Sivas'ın eğitim başarısına önemli bir katkı sağladığını belirterek emeği geçenlere teşekkür eden Savaşçı; LGS'de önemli bir başarı yakalandığını bu yıl gerçekleştirilecek sınav için de yoğun bir çalışma yürütüldüğünü söyledi. Sivas'ın 2021’de de LGS'de önemli bir başarı yakalayacağına inandığını belirten Savaşçı, proje kapsamına YKS'ye hazırlanan öğrencilerin de alındığını hatırlatarak "İnşallah YKS'de de arzu ettiğimiz başarıları yakalayacağız" dedi.

" 'YKS SON PROVA' SINAVI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

KÖPRÜ Akademi Projesi kapsamında YKS'ye girecek öğrenciler için ÖSYM ile aynı formatta "YKS Son Prova" sınavı gerçekleştirileceğini kaydeden Savaşçı, 22-23 Mayıs'ta gerçekleştirilmesi planlanan sınav için başvuruların 1-31 Mart tarihleri arasında http://sivasodm.meb.gov.tr adresinden alınacağını söyledi. 

"TÜM KADEMELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIRIZ"

Kademeli normalleşme ile birlikte kısmen başlayacak olan yüz yüze eğitime ilişkin de önemli değerlendirmelerde bulunan Savaşçı, ilçe milli eğitim müdürlerinden MEB ve TSE tarafından hazırlanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu"na uygun olarak tüm hazırlıkların yapılmasını istedi.
İl Müdürü Savaşçı, "Sivas olarak tüm kademelerimizde yüz yüze eğitime hazırız. Bu konuda titiz bir çalışma yürütüyoruz. Ancak, tüm hazırlıklarımızı sürekli olarak gözden geçirmemiz gerekiyor. Bu nedenle bütün okullarımızı tek tek gezip son durumu ve varsa eksik hususları yerinde tespit edip gereken çalışmayı yapalım" dedi.

Yüz yüze eğitim sürecinin yol haritasına ilişkin önemli bilgiler paylaşan Savaşçı, ilçe milli eğitim müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini de dinledi. Toplantının son bölümünde şube müdürleri sorumluluk alanlarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

ETİKETLER
karar
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Eren 1 ay önce Şikayet Et
    Lütfen sınavlar iptal olsun duyun artık sesimizi
    Cevapla
  • Sevda 1 ay önce Şikayet Et
    Yani bi 10 11 vaka azaliyorsa ...a korona bitiyor ve okullar acilsin ve eger okula gidersek emin olun ki bi haftaya okul tam korona olacak bencede.hak veriyorum sana ....ve okullarin acmasida daha cok erken
    Cevapla
DİĞER HABERLER
MASAK, Thodex'in hesaplarına bloke koydu
Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in havalimanından çıkış görüntüleri