Yüz Yüze eğitim için yeni açıklama: Bakan Selçuk'tan duyurular

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime geçiş sürecinde şehirlerin renk durumuna göre eğitimde değişkenliklerin yaşanabileceğini ve bu süreci valilerin yönetiminde olduğunu belirterek, "Renklere göre ayrılmış olan şehirlerimizin maviye yönelmesini bekliyoruz." dedi.

GİRİŞ 06.03.2021 17:17 GÜNCELLEME 13.03.2021 15:43
Bu Habere 141 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin devamlılığı konusunda şehirlerin renk durumuna göre değişkenliklerin yaşanabileceğini belirterek çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları:

RENKLER EĞİTİMİ BELİRLEYECEK

Değerlendirmeler, istişareler yapıyoruz. Okul okul yapabileceğimiz neler var bunlara bakıyoruz. Arkadaşlarımız sahaya dağılmış vaziyette. Tedbirler ve denetimler temizliklerin iyi yapılıp yapılmadığı konusunda devam ediyor. Velilerimizin ve öğretmenlerimizin desteğine ihtiyacımız var. Renklere göre ayrılmış olan şehirlerimizin maviye yönelmesini bekliyoruz. Şehirlerin renk durumuna göre okulların durumunda da değişkenlik olacak. Bu süreci sayın valilerimiz yürütüyor.

MEB lise sınavları ne zaman yapılacak?

Öğrencilerimiz temassız oyun oynuyorlar. Her türlü hazırlıklarımız var. Bazı istisnai durumlar olabilir ancak tüm tedbirleri alarak elimizden geleni yapıyoruz. Bütün öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Onların ve okul yöneticilerinin desteğiyle bu günleri güzel atlayacağız.

Çocuklar bayram yeri gibi bakıyor. Bir sınıftan öte durumda. Seslerindeki tondan, gözlerinden anlayabiliyorum.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika yeni karar! 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sakarya'nın Ferizli ilçesinde Hatice Aslan İlkokulu'nu ziyaret etti. Selçuk, okul bahçesindeki öğrencilerin oyununa katıldı.

Bakan Selçuk, konuşmasının ardından bahçede "temassız oyun" oynayan çocukları bir süre izledikten sonra okuldan ayrıldı.

BAKAN SELÇUK'TAN VELİLERE SON DAKİKA UYARISI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geleceğe dair başarı hikayelerini temellendirmenin ve bunun üstüne yenilerini koymanın vazifeleri olduğunu belirterek, "Çocuklarımızın dünyadaki akranlarıyla rekabet edebilmesi, yarışabilmesi ve bu yarışma neticesinde de bayrağımızın gölgesi altında dimdik ayakta durabilmesi, temel gayelerimiz arasında." dedi. 

"ZORLUKLARDAN YILMAMAK GEREKİYOR"

Bakan Selçuk, geleceğe dair daha fazla umutlanacak bir dönemde bulunulduğuna işaret ederek, "Zorluklardan yılmamak ve mevcut güçlüklere bakıp da yılmamak gerekiyor. Kendimize hedef koyalım. Bu hedefleri gerçekleştirme noktasında bir görev şuuru içerisinde olursak memnuniyet duyarız." dedi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada " 7 günlük vaka görülme sıklığını il bazında yayınlamaya haftalık olarak devam edeceğiz, risk haritası da 15 günde bir yayınlanacak." ifadelerini kullandı. Yüksek ve çok yüksek olarak tanımlanan illerde ortaokul 5,6,7 ve lise 9,10,11. sınıflar yüz yüze eğitime başlamadı. Bu kademeler 2 haftalık risk haritasına göre değerlendirilerek eğitime başlanacak illere karar verilecek.

ORTAOKUL VE LİSELER HANGİ İLLERDE AÇILACAK?

Kabine Toplantısının ardından tüm ilkokullar, sınav yılı olan ortaokul 8 ve lise 12. sınıflar tüm illerde risk durumuna bakılmaksızın açıldı. Düşük ve orta riskli olarak tanımlanan illerde ise aşağıdaki kararlar alındı.

YAZDIR
YORUMLAR 141
 • Elif 2 ay önce Şikayet Et
  Maviye dönmesini bekliyorsunuz da maviye dönene kadar millet ölecek haberiniz yok kusura bakmayın ama öyle ki benim yaşadığım yer kırmızı ve okullar açıkk...
  Cevapla
 • Mavi ay 1 ay önce Şikayet Et
  Sen kaça gidiyorsun ki okullar açık diyorsun
  Cevapla
 • Gdgdgdhd 2 ay önce Şikayet Et
  Okullar açılmasın sağlığımız tehlikede
  Cevapla
 • İbrahim 2 ay önce Şikayet Et
  Göya okullar temizlenmiş lan sınavda kalemliğmi koyamadım sıraya toplanır diye.
  Cevapla
 • İpek 2 ay önce Şikayet Et
  Okullar da oyun oynanmlypr korona olmak istemiyom
  Cevapla
 • Okul açılmasın 2 ay önce Şikayet Et
  Okulları açtınız ama pandemi ile yüz yüzeyinz ve risk altındayız
  Cevapla
 • sema 2 ay önce Şikayet Et
  ama öyle giderse ulke çok kötü yerlere gidecek knk sonuca tek umut gençlik değilmi? hem nereye kadar böyle sürecekki illki açacaklardı
  Cevapla
 • Esra işkey 2 ay önce Şikayet Et
  Umarım öyledir sende kendine virüsü sokma anladın
  Cevapla
 • Öğrenci 2 ay önce Şikayet Et
  Hayır istemiyorum hastalanmak istemiyorum okula gitmek istemiyorum
  Cevapla
 • Azra 1 ay önce Şikayet Et
  Sen istemiyorsun ama bazıları istiyor
  Cevapla
 • Esra işkey 2 ay önce Şikayet Et
  Ay zorla tutanmi var gitme gitme
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Pazarlar açıldı fiyat oyunu deşifre oldu! Etiketleri gören isyan etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim açıklaması